ARCHIWUM

Musisz to zobaczyć! Ojciec Święty, wokół niego chasydzi, a wszyscy… TAŃCZĄ![FILM]

W poniedziałek Franciszek udzielił audiencji delegacji chasydzkich żydów z rabinem Egarem Gluckiem na czele. Spotkanie trwało 45 minut, ale nie skończyło się tylko na rozmowie.

Papież przyjął na audiencji rabina Edgara Glucka, od 2008 r. członka Rabinatu Rzeczpospolitej Polskiej. Choć mieszka w Nowym Jorku, jest on naczelnym rabinem Galicji. Wielokrotnie uczestniczył w obchodach Dniach Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Towarzyszył Benedyktowi XVI i Franciszkowi podczas ich wizyt w obozie w Oświęcimiu. Pochodzi z rodziny chasydzkiej.

 

Ich rozmowa dotyczyła ochrony żydowskich cmentarzy na terenie Europy, a także zwalczaniu przemocy seksualnej wobec dzieci. Na nagraniu widzimy jednak, że nie były to tylko rozmowy. Razem z innymi rozśpiewanymi chasydami, przy akompaniamencie gitar – wszyscy tańczyli. Śpiewana piosenka to rodzaj polskiego "Sto lat".

Źródło: jta.org/ Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

IDZIE wojna! Za 10 lat Chiny zaatakują USA!

Redakcja malydziennik

Zezwierzęcenie islamistów sięgnęło DNA! Zdemolowali kościół katolicki!

Redakcja malydziennik

„Nic się nie stało, katolicy, nic się nie stało”. Watykan lekceważy skandal z przyznaniem orderu aborcjonistce

Redakcja malydziennik
Ładuję....