POLITYKA

MSZ nie interesował się rodziną zamordowanego kierowcy? Jest wyjaśnienie resortu

Konsul RP w Berlinie pozostaje w bieżącym kontakcie z najbliższą rodziną zmarłego Polaka i udziela jej pomocy konsularnej – poinformowała w środę na Twitterze rzeczniczka MSZ Joanna Wajda. Mężczyzna jest jedną z ofiar poniedziałkowego zamachu w Berlinie

Ukradziona ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych w poniedziałek wieczorem wjechała w tłum ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym na Breitscheidplatz w Berlinie. Wśród 12 osób zabitych jest polski kierowca TIR-a, którego ciało znaleziono w szoferce pojazdu. Jak podają media, musiało dojść do walki między zamachowcem a polskim kierowcą.

 

Rzeczniczka MSZ Joanna Wajda odnosząc się do zarzutów, że przedstawiciele firmy transportowej spod Gryfina, do której należała ciężarówka, nie mogli nawiązać kontaktu z MSZ, napisała: "MSZ już po godz. 21-ej 19 grudnia skontaktowało się z firmą transportową, do której należy TIR, zapewniając o swojej pomocy". "Dalszą opiekę zapewniają też zgodnie z procedurami władze lokalne" – napisała.

 

Firma transportowa potwierdziła na Facebooku, że udało jej się nawiązać kontakt z MSZ.

 

O pomocy dla rodziny zabitego Polaka mówił w środę sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker. "Wojewoda zachodniopomorski, ponieważ polska ofiara tego zamachu pochodzi z województwa zachodniopomorskiego, z Gryfina pod Szczecinem, jest od wczoraj w kontakcie z rodziną – powiedział w TVN24. – Otoczył także na prośbę pani premier pan wojewoda rodzinę opieką". (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

ISIS atakuje! Państwo Islamskie przeprowadziło dziś kolejny zamach, MNÓSTWO OFIAR!

Redakcja malydziennik

Za niechęć do homoseksualistów zapłaciła ogromną cenę. Pornobiznes pochłonął kolejną ofiarę

Redakcja malydziennik

Takich mocnych zrzutów PiS się nie spodziewał. Środowiska katolickie nie zostawiły na partii suchej nitki. Poszło o…

Redakcja malydziennik
Ładuję....