ARCHIWUM

MSZ nie interesował się rodziną zamordowanego kierowcy? Jest wyjaśnienie resortu

Konsul RP w Berlinie pozostaje w bieżącym kontakcie z najbliższą rodziną zmarłego Polaka i udziela jej pomocy konsularnej – poinformowała w środę na Twitterze rzeczniczka MSZ Joanna Wajda. Mężczyzna jest jedną z ofiar poniedziałkowego zamachu w Berlinie

Ukradziona ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych w poniedziałek wieczorem wjechała w tłum ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym na Breitscheidplatz w Berlinie. Wśród 12 osób zabitych jest polski kierowca TIR-a, którego ciało znaleziono w szoferce pojazdu. Jak podają media, musiało dojść do walki między zamachowcem a polskim kierowcą.

 

Rzeczniczka MSZ Joanna Wajda odnosząc się do zarzutów, że przedstawiciele firmy transportowej spod Gryfina, do której należała ciężarówka, nie mogli nawiązać kontaktu z MSZ, napisała: "MSZ już po godz. 21-ej 19 grudnia skontaktowało się z firmą transportową, do której należy TIR, zapewniając o swojej pomocy". "Dalszą opiekę zapewniają też zgodnie z procedurami władze lokalne" – napisała.

 

Firma transportowa potwierdziła na Facebooku, że udało jej się nawiązać kontakt z MSZ.

 

O pomocy dla rodziny zabitego Polaka mówił w środę sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker. "Wojewoda zachodniopomorski, ponieważ polska ofiara tego zamachu pochodzi z województwa zachodniopomorskiego, z Gryfina pod Szczecinem, jest od wczoraj w kontakcie z rodziną – powiedział w TVN24. – Otoczył także na prośbę pani premier pan wojewoda rodzinę opieką". (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Mistycy ostrzegają: „Krew będzie płynąć wszędzie. Ofiary będą niezliczone”

Redakcja malydziennik

Szydło odwoła Hannę Gronkiewicz-Waltz?

Redakcja malydziennik

Tragedia! Straszna PRAWDA wyszła na jaw. Młody KSIĄDZ się POWIESIŁ, bo gnębił…

Redakcja malydziennik
Ładuję....