POLITYKA

Mroki ciemności spowijają ziemię. Mocne słowa Papieża… OSTRZEŻENIE?

Czytam kazania Franciszka w Kolumbii i nie mogę przestać się zachwycać. Mocne Słowa do każdego z nas, mocny przekaz wzywający do działania. Ja wiem, że często marudzę, że mam wątpliwości, ale ten wake up call, który Ojciec Święty wciąż do nas kieruje, naprawdę bardzo doceniam.

"Słowo Jezusa ma w sobie coś wyjątkowego, co nie pozostawia nikogo obojętnym. Jego Słowo ma moc nawrócenia serc, zmieniania planów i projektów” – mówił Franciszek w Bogocie i aż się chce zapytać, czy w moim życiu Słowo skłania mnie do zmieniani planów i projektów?

 

A dalej opisywał Ojciec Swięty ciemności, które spowijają Bogotę, ale które są przecież także obok nas w Warszawie czy Krakowie. „…również tutaj, podobnie jak w innych częściach świata są gęste ciemności, które zagrażają i niszczą życie: mroki niesprawiedliwości i nierówności społecznej; korumpujące ciemności interesów osobistych lub grupowych, które konsumują w sposób egoistyczny i nieumiarkowany to, co jest przeznaczone dla dobra wszystkich; mroki braku poszanowania dla ludzkiego życia, które codziennie przerywa istnienie wieku niewinnych istot, których krew woła do nieba; mroki pragnienia zemsty i nienawiści, które plami krwią ludzką ręce tych, którzy wymierzają sobie sprawiedliwość na własną rękę; mroki tych, którzy stają się niewrażliwi na cierpienie wielu ofiar” – opisywał Papież świat.

 

A potem przypominał, że mamy być wspólnotą, która owe mroki rozprasza. "W Bogocie i w Kolumbii pielgrzymuje ogromna wspólnota, która powołana jest, by stać się silną siecią, która łączy wszystkich w jedności, działając na rzecz obrony i troski o ludzkie życie, zwłaszcza gdy jest ono najbardziej kruche i najsłabsze: w łonie matki, w dzieciństwie, w podeszłym wieku, w warunkach niepełnosprawności i w sytuacjach marginalizacji społecznej” – podkreślał. 

 

Czasem potrzebny jest nam taki budzik, który przypomni, że chrześcijaństwo to realna zmiana życia, ale także świata, a nie pobożna zgoda na zło.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Maly Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Prawdopodobne porwanie polskiej ciężarówki, której dokonano zamachu. Właściciel firmy nie miał kontaktu z kierowcą od południa

Redakcja malydziennik

Szykują się kłopoty. Twórca Amber Gold pogrąża Michała Tuska. Bardzo pogrąża

Prawo jazdy neutralne płciowo? W tym amerykańskim stanie to już możliwe

Redakcja malydziennik
Ładuję....