ARCHIWUM

Można zakwestionować wybór Tuska… Są ekspertyzy

Mamy ekspertyzy, że Donald Tusk został wybrany na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego – powiedział w poniedziałek szef MSZ Witold Waszczykowski.

"Nie było głosowania nad Tuskiem. Zapytano, kto jest przeciw, nie było pytania kto jest za, kto się wstrzymał i tak dalej. Nie jest prawdą, że przegraliśmy 27:1, bo w tych 27 krajach nie zapytano, kto jest za i kto się wstrzymał od głosu" – podkreślił w TVN24 Waszczykowski.

 

Według szefa MSZ polski rząd w "tym pseudo głosowaniu" wykazał, że mamy do czynienia z podwójnymi standardami. "Będziemy to tłumaczyć.(…)Będzie można wytłumaczyć, że doszło do fałszerstwa. Mamy dzisiaj ekspertyzy, że Tusk został wybrany w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego" – zaznaczył minister.

 

Zapowiedział, że ekspertyzy będzie przedstawiał premier Beacie Szydło. Pytany, czy zasugeruje premier, czy podważyć wybór Tuska Waszczykowski odparł: "Zastanowimy się nad tym". (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

SZOK! Młodzi Niemcy nie chcą już Boga, ale pragną przyjąć imigrantów jako wzbogacenie kulturowe

Redakcja malydziennik

Niewygłoszone w Katyniu przemówienie Lecha Kaczyńskiego. „My, chrześcijanie wiemy o tym dobrze: prawda, nawet najboleśniejsza, wyzwala”

Redakcja malydziennik

Poseł PiS ostro o strajku nauczycieli: Wyrzuciłbym na pysk!

Redakcja malydziennik
Ładuję....