RELIGIA

„Można sobie wyobrazić, że i on musiał sobie stawiać pytania, bywał zaskoczony…”. Kard. Ouellet o stosunku Benedykta XVI do Franciszka

Benedykt XVI nigdy nie przestał być teologiem. Myślę, że w tym względzie mogą nas czekać jeszcze pośmiertne niespodzianki, dla zbudowania Kościoła – powiedział kard. Marc Ouellet, prefekt Kongregacji ds. Biskupów.

W tych dniach Kościół wspomina brzemienne w skutki wydarzenia sprzed pięciu lat. Konsystorz, na którym Benedykt XVI poinformował Kościół o swoich zamiarach oraz następującą po tym 28 lutego 2013 r. rezygnację z posługi piotrowej. Kard. Ouellet jest częstym gościem u Papieża Seniora. Zapewnia, że pozostaje on takim, jakiego znaliśmy go wcześniej. Nadal odznacza się prostotą, autentyzmem, delikatnością, jasnością umysłu, wrażliwością i nadzieją. Kanadyjski purpurat nie ukrywa też swego podziwu dla sposobu, w jaki Benedykt XVI towarzyszy dziś Kościołowi.

 

„Towarzyszy dyskretnie. Jest to obecność modlitewna, która uświadamia nam, że ten Papież nie zniknął całkowicie, jakby już nie żył. Wciąż tu jest i wciąż wypełnia pewną posługę biskupią, papieską, czyli modlitwa wstawiennicza, solidarność, w całkowitej dyskrecji, powstrzymując się od wszelkich interwencji, które mogłyby zakwestionować to, co robi jego następca. Choć można sobie wyobrazić, że i on musiał sobie stawiać pytania, bywał zaskoczony… Jednakże w tym wszystkim można podziwiać jego dyskrecję, pogodę ducha, a także obecność: pełną miłości, życzliwą i modlitewną” – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Ouellet.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Starcie dwóch potężnych osób w Kościele: Papież Franciszek KORYGUJE kard. Saraha!

Redakcja malydziennik

Wizje św. Faustyny! KONIECZNIE ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

A jednak bracia eutanaziści. Zarząd zakonnych szpitali nadal chce zabijać chorych psychicznie

Redakcja malydziennik
Ładuję....