WYDARZENIA

Można? Można! Hindusi pokazali, że istnieje naprawdę dobre rozwiązanie bardzo złej sytuacji, jaką jest ciąża z gwałtu u dziecka!

Dziesięciolatka zgwałcona przez swojego wuja, która zaszła w ciążę urodziła właśnie dziecko. Dziewczynka i jej dziecko czują się dobrze. A wszystko to w Indiach, które pokazały, że istnieje moralne i dobre wyjście ze skandalicznej i dramatycznej sytuacji.

Historia, nie ma co ukrywać, jest dramatyczna. Dziewczynka została zgwałcona (prawdopodobnie) przez swojego wuja. A jej rodzice odkryli ciążę bardzo późno, w lipcu tego roku, gdy dziewczynka zaczęła skarżyć się na bóle brzucha. Był to już trzydziesty tydzień ciąży, dlatego nawet indyjskie, dopuszczające aborcję sądy, odmówiły zgody na zabicie poczętego i zdolnego do przeżycia poza organizmem matki dziecka. 

 

Dziewczynka trafiła do szpitala. Poród przez cesarskie cięcie planowany był na przyszły tydzień, jednak w związku ze znaczącym wzrostem ciśnienia krwi, przeprowadzono go już teraz. Dziewczynka była w pełnej narkozie, a wcześniej nie poinformowano jej, że urodzi dziecko, a jedynie, że lekarze usunął z jej brzucha wielki kamień. Gdy się wybudziła dziecka już nie było, bowiem jej rodzice zdecydowali się oddać je do adopcji. Rodzice odrzucili pomoc lekarzy w wyjaśnieniu dziecku, co się naprawdę stało. 

 

I choć, nie ma co ukrywać, cała ta historia jest dramatyczna i mocno niejednoznaczna moralnie, to i tak wybrano jedną z najlepszych dróg (może poza okłamywaniem dziecka, ale to trudno ocenić, bez znajomości psychiki dziewczynki), na jakie można się było zdecydować. Dzięki takiemu wyborowi udało się uratować życie dziecka poczętego (które jako żywo nie jest winne zbrodni wuja jego biologicznej matki), a także uchronić nieletnią dziewczynkę przed traumą aborcji. I choć wymagało to ogromnej odwagi (bo nacisk aborcjonistów był ogromny), a także pomocy wielu lekarzy (przy porodzie asystowało 16 lekarzy) to nie ma ukrywać, że było to najlepsze wyjście z tej bardzo złej sytuacji.

 

Tomasz P. Terlikowski

 

Źródło: Maly Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Sędzia ŚCIGAŁ kobietę po całym mieście. Zobacz, co takiego zrobiła

Przerażająca wizja ojca Pio o III WOJNIE ŚWIATOWEJ! Jaki los czeka POLSKĘ?

Adam Gaafar

Koncerty organowe sposobem na uprzyjemnienie wakacji

Piotr Karwowski
Ładuję....