ARCHIWUM

Mówisz komuś: "Zapłacisz mi za to"? NIGDY więcej tego nie rób, bo to jest…

“Nigdy żadnej zemsty, żadnego żalu”- powiedział papież Franciszek w niedzielę w kazaniu w czasie mszy w parafii na peryferiach Rzymu. „Mówienie: "zapłacisz mi za to: jest niechrześcijańskie” – podkreślił. Podczas wizyty papież pobłogosławił też muzułmanów.

W trakcie wizyty w dzielnicy Ponte di Nona we wschodniej części Wiecznego Miasta Franciszek wskazywał: „Jeśli ja mam w sercu żal za coś, co ktoś mi zrobił i chcę się zemścić, to oddala mnie to od drogi ku świętości. Żadnej zemsty”.

 

Franciszek podawał przykłady: “Ten sprawia, że moje życie jest niemożliwe. Tamta sąsiadka obgaduje mnie. Ja też mam ją obgadywać? Nie. Co mówi Bóg? Módl się za nią”.

 

Wskazywał, że należy modlić za nieprzyjaciół, za tych, którzy źle życzą. Jak zauważył, to jest „droga przebaczenia, zapominania o obrazie”.

 

„Przebaczanie to droga świętości, oddalająca wojny. Gdyby wszyscy mężczyźni i kobiety na świecie nauczyliby się tego, nie byłoby wojen. Wojna rozpoczyna się od rozgoryczenia, żalu, woli zemsty i tego, by ktoś zapłacił” – wyjaśnił papież.

 

Apelował do wiernych: „Kochajcie waszych wrogów i módlcie się za tych, którzy was prześladują”.

 

“Modlić się za tego, kto wyrządza wam krzywdę? Tak, modlić się, aby zmienił życie, aby Bóg mu przebaczył”- dodał papież.

 

Stwierdził też: „Musimy być miłosierni, święci i doskonali jak Bóg. To jest świętość; mężczyzna i kobieta, którzy tacy są, zasługują na to, by ich kanonizowano”.

 

“Tak proste jest życie chrześcijańskie”- podkreślił Franciszek.

 

Na zakończenie trzygodzinnej wizyty w parafii papież powiedział zwracając się do żegnających go tłumów : "Pozdrawiam wszystkich was katolików, a także wam muzułmanom udzielam mego błogosławieństwa".

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Bóg naprawdę miłuje Prawo i Sprawiedliwość

Redakcja malydziennik

Polakom na Litwie bliżej do Putina niż do własnych korzeni. Tak źle jeszcze nie było

Redakcja malydziennik

Chcą skąpać sumienia Polaków w niewinnej krwi… Obrzydliwość!

Redakcja malydziennik
Ładuję....