CYWILIZACJA

Mowa nienawiści w wykonaniu duchownych… MUZUŁMAŃSKICH. Domagają się śmierci dla Asii Bibi

Sprawa ciągnie się od 7 lat. Teraz jednak wysocy przedstawiciele świata muzułmańskiego domagają się jej ostatecznego rozwiązania. Uważają także, że brak wykonania wyroku powoduje samosądy.

Pakistańscy imamowie domagają się stracenia Asii Bibi, chrześcijanki skazanej w 2010 r. na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi. Ich zdaniem odwlekanie egzekucji podważa zaufanie Pakistańczyków do oficjalnego wymiaru sprawiedliwości. Gdyby Asia Bibi została powieszona, w Pakistanie nie dochodziłoby do samosądów za bluźnierstwo przeciw Koranowi i Mahometowi. Jak podaje agencja Asia News, o wykonanie wyroku na Asii Bibi zaapelowało w tych dniach kilku znanych muzułmańskich kaznodziejów, w tym mufti Muhammad Haneef Qureshi.

 

Nawiązują oni do linczu na uniwersytecie Wali Khan. W ubiegłym tygodniu tamtejsi studenci dokonali samosądu na swym uniwersyteckim koledze. Zamieścił on bowiem na facebooku treści, które oni uznali za bluźniercze. „Gdyby sądy uznawały grzeszników za bluźnierców i gdyby nie ociągano się z wymierzeniem kary, studenci nie reagowaliby w ten sposób” – zapewnił mufti Muhammad Haneef Qureshi, odnosząc się wprost do sprawy Asii Bibi.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

W TYCH miastach kobiety są GWAŁCONE i OBRZEZYWANE! Lista najgorszych miast!

Redakcja malydziennik

"Wygraj bon! Odbierz już teraz!" – uważaj, to pułapka. Właśnie rozbito GANG. Nie uwierzysz, w jakim wieku byli oszuści i czym się jeszcze zajmowali

Biedroń brutalnie obraża dziennikarkę. „Czekałem… tak jak Pani lubi”. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....