WYDARZENIA

Mordowali bezdomnych by "oczyścić miasto ze śmieci"! Odcinali głowy, tłukli czaszki młotkami

Postawiono zarzuty członkom "gangu czyścicieli". Grupa neonazistów z Moskwy postanowiła "oczyścić" stolicę Rosji z bezdomnych i alkoholików. Według śledczych, gang zamordował przynajmniej 15 osób.

Grupa zaczęła mordować latem 2014 roku. W poszczególnych dzielnicach Moskwy zaczęto odnajdywać zwłoki. Ofiarami okazywały się przeważnie bezdomni i osoby, które były pod wpływem alkoholu. Policja szybko ustaliła, że istnieje motyw łączący te zabójstwa.

 

W lutym 2015 roku aresztowano mężczyznę i kobietę. W czasie przesłuchania przyznali, że chcieli "ratować miasto przed wszystkimi śmieciami, włóczęgami i pijakami". Nazywali się "czyścicielami". 

 

Liderem gangu był 20-letni Paweł Wojtow. Policja ustaliła, że to właśnie on pałał żądzą "oczyszczania" miasta z bezdomnych. W tym cel wchodził na fora dla neonazistów i składał im propozycję "wyjścia na polowanie".

 

Grupa morderców atakowała bezdomnych na stacjach metrach, na przystankach autobusowych i w parkach. Jedna z ofiar została ugodzona nożem aż 171 razy. Później członkowie grupy zaczęli nosić ze sobą także młotki i tłukli ludziom czaszki.

 

Wojtow przyznał się m.in. do odcięcia głowy Białorusince, którą uznał za bezdomną, a która w rzeczywistości przyjechała do Moskwy zarobić na remont mieszkania.

 

Moskiewski Sąd orzekł, że członkowie gangu są winni dokonania 15 mordów w ciągu 7 miesięcy. Szef grupy Paweł Wojtow został skazany na dożywocie. Podczas wrzeszczał, że "dano mu za dużo". Liczyłem na wyrok w zawieszeniu – mówił. Pozostałe cztery osoby dostały kary od 9 do 16 lat więzienia. 


Źródło: rmf24.pl / belsat.eu

Komentarze

Zobacz także

Boże Narodzenie w listopadzie? Czego nie robi się dla umierającego dziecka!

Redakcja malydziennik

Nauka i wiara – jak ją pogodzić ? ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Na świecie cały czas DOSŁOWNIE ludzie sprzedają ludzi. Niestety ofiarami traffickingu padają także… dzieci

Redakcja malydziennik
Ładuję....