POLITYKA

Morawiecki: płace za naszych rządów rosną średnio 4,6-5 proc. rocznie

Płace za naszych rządów rosną średnio 4,6-5 proc. rocznie – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w trakcie piątkowego wystąpienia w Spale. Dodał, że wierzy, iż w Polsce powinien skończyć się czas taniej siły roboczej.

 

Morawiecki odniósł się do wzrostu płac za poprzednich rządów: "przez osiem lat rządów Platformy i PSL wzrost wynagrodzeń wyniósł średnio rocznie 2,2-2,3 proc. "W czasie rządów PiS w dwóch pierwszych latach 2016-2017 będzie to średnio 4,6 do 5 proc. rocznie" – zapowiedział w trakcie wystąpienia na XII zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Spale.

 

Dodał, że wzrost płac to są mechanizmy, przez które "rozumiemy system gospodarki solidarnej, dzięki temu wierzymy, że skończy się tania siła robocza". "Nie chcemy być tanią siłą roboczą. Mamy znakomitych ludzi, genialnych, a jak ktoś nie jest genialny, to jest mądry i pracowity, chce dbać o swoją rodzinę i chce godnie pracować" – wyjaśnił.

 

Morawiecki wymienił też cztery podstawowe postulaty, które dla każdego człowieka są ważne: rodzinę, pracę, płacę i mieszkanie. I rząd chce się nimi zająć. "Niektórymi już bardzo mocno się zajęliśmy" – powiedział.

 

W sobotę na XII zjeździe Klubu Gazety Polskiej w Spale jest przewidziany m.in. udział Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.(PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Maryja w Twoim życiu może zdziałać cuda! Tylko daj Jej szansę

Redakcja malydziennik

AKCJA w Berlinie! Policjantka jest ciężko ranna, według służb…

Redakcja malydziennik

Mama puszczalska, tatuś z łapanki… A nie z reality show. Oto nadchodzi „Ciąża z nieznajomym”

Redakcja malydziennik
Ładuję....