POLITYKA

Moore o Trumpie: "on wygra te kluczowe stany". Nawet demokraci nie mają złudzeń: Donald Trump wygra wybory w 2020!

Michael Moore, twórca filmów znany ze wspierania lewej strony sporu politycznego w Stanach Zjednoczonych na 3 lata przed wyborami prezydenckimi mówi bez złudzeń: Donald Trump jest na drodze do zwycięstwa.

Nawet pomimo nie do końca korzystnych dla Donalda Trumpa sondaży, jego przeciwnicy nie mają złudzeń: Trump jest na najlepszej drodze, żeby uzyskać reelekcję. Wypowiedział się na ten temat Michael Moore dla magazynu Fast Company.

 

Moore znany chociażby z filmu "Fahrenheit 9/11", który opowiadał o rzekomych powiązaniach George’a W. Busha z terrorystami. Tym razem, na 3 lata przed wyborami, uważa, że Donald Trump ma duże szanse na powtórny wybór. W zeszłorocznych wyborach Donald Trump uzyskała 3 mln mniej głosów niż Hillary Clinton, jednak wygrał w stanach, które dały mu większość głosów elektorskich.

 

Jego zdaniem, najlepszy sposób na powstrzymanie Trumpa przed reelekcją to głosowanie stanów na kandydata, który zdobył najwięcej głosów w całym kraju, a nie poszczególnych stanach. Moore powiedział jednak, że zamiast "reelekcji" powinien "użyć słowa powtórnie mianowany, gdyż będziemy mieli jeszcze większą popoulację, która i tak zagłosuje przeciwko niemu w 2020. Ale on wygra te kluczowe stany, tak to teraz wygląda".

 

Dlatego Moore wspiera inicjatywę głosowania na najbardziej popularnego kandydata w kluczu międzystanowym, a nie, jak zazwyczaj – w przeliczeniu na stany (inicjatywa "National Popular Vote Interstate Compact"). W tej chwili wspierana jest ona przez 10 stanów i Dystrykt Kolumbia, które razem mają 165 głosów elektorskich (żeby wygrać wybory prezydenckie należy mieć 270).

 

"To będzie łatwiejsza droga do zrobienia tego [objęcia władzy przez demokratę]" – powiedział Moore. Pomysł ciekawy, ale pokazujący też desperację Demokratów. Ostatni raz urzędujący prezydent nie został powtórnie mianowany w 1992 roku.

Źródło: thehill.com

Komentarze

Zobacz także

SZOK! Grupa satanistyczna chce postawić pomnik Szatana w parku miejskim!

W Polsce jest już prawie tysiąc żołnierzy z USA!

Redakcja malydziennik

Koniec świata według islamu nastąpi w maju 2017 roku. Dlatego dokonują zamachów!

Ładuję....