POLITYKA

MON wydał oświadczenie na temat AIR SHOW 2017! Będzie pokaz lotników?

Wczoraj media informowały o zmianie formatu pokazu Air Show w Radomiu. "Zamiast Międzynarodowych Pokazów Lotniczych „Air Show” wojsko zorganizuje w sierpniu w Radomiu jednodniową imprezę lotniczą z udziałem polskich samolotów"- poinformował prezydent Radomia Radosław Witkowski, który otrzymał pismo w tej sprawie od strony wojskowej. Dziś wypowiedział się MON

Oświadczenie zamieszczono na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej:
 
"W związku z nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi rzekomego wycofania się  Ministra Obrony Narodowej oraz Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych z organizowania międzynarodowych pokazów lotniczych w 2017 roku w Radomiu wyjaśniamy, że zarówno MON jak i Wojsko Polskie były i w dalszym ciągu są gotowe współorganizować to przedsięwzięcie.
 

W ramach przygotowywanych na sierpień 2017 roku pokazów lotniczych Wojsko Polskie planuje ponadto zorganizować również dużą wystawę sprzętu wojskowego, w tym m.in. samolotów, śmigłowców, czołgów, pojazdów opancerzonych oraz innego uzbrojenia.
Na prośbę Pana Radosława Witkowskiego, Prezydenta Miasta Radomia, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych ograniczyło program pokazów lotniczych do jednego dnia.

Jednocześnie informujemy, że na posiedzenie Rady Miasta Radomia, które odbyło się 1 czerwca 2017 r., Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przekazało wszelkie niezbędne materiały dotyczące programu pokazów – w formule jednodniowej, o którą zabiegał Prezydent Radomia."

mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz
Rzecznik prasowy MON

Źródło: mon.gov.pl

Komentarze

Zobacz także

Egipt znów na celowniku ISIS. Tym razem terroryści zaatakowali na Synaju

Redakcja malydziennik

„Jestem chrześcijaninem”. Fidel Castro i chrześcijaństwo. NIEOCZYWISTE FAKTY

Redakcja malydziennik

Prezydent Duda: Wierzę, że uda się wyjaśnić przyczynę katastrofy smoleńskiej !

Redakcja malydziennik
Ładuję....