POLITYKA

MON dalej mocno wspiera cywilów! ZOBACZ co oferuje!

MON obiecuje kolejne podwyżki dla pracowników cywilnych wojska. Zapowiada też zwiększenie zatrudnienia – informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Z informacji, które gazeta uzyskała w resorcie obrony narodowej, wynika, że w latach 2018-2019 planuje on podwyższyć płace pracowników cywilnych pracujących na rzecz wojska o około 5 procent rocznie. Dziennikowi nie udało się uzyskać jednak informacji w MON, jaka to będzie kwota.

 

"Rzeczpospolita" przypomina, że niedawno opisała trudną sytuację finansową cywili zatrudnionych w wielu instytucjach wojskowych, m.in. w wojskowych komendach uzupełnień, dowództwach czy ministerstwie. Cywilnych pracowników resortu obrony jest teraz ok. 44 tys. (dla porównania wojskowych ok. 100 tys.).

 

Przeciętne wynagrodzenie pracownika cywilnego wojska wyniosło pod koniec poprzedniego roku około 3576 tys. zł brutto, co stanowiło 78,3 proc. przeciętnego uposażenia żołnierza zawodowego, 92,7 proc. średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej i niespełna 87,7 proc. przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw – podaje gazeta. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

20 mln ludzi na świecie nie ma co jeść. Jest to największy kryzys humanitarny od lat. "Przejmujemy się sprawami, które nie mają szczególnej wagi"

Donald Trump jednym tweetem zwolnił czołowych amerykańskich przedsiębiorców! Sprawdź dlaczego

Redakcja malydziennik

Wiemy, na jaki cel Donald Trump przekazał swoją pensję

Ładuję....