RELIGIA

Mocny wywiad z egzorcystą, który mówi wprost, że Harry Potter to demoniczna książka!

W "Gazecie Krakowskiej" bardzo dobry wywiad z księdzem egzorcystą Janem Gierlakiem, który opowiada o swoim doświadczeniu z osobowym złem i podpowiada gdzie szukać pomocy i jak walczyć z szatanem.

Skąd biorą się opętania? Ks. Gierlak mówi: "Opętanie to kwestia mniej czy bardziej świadomego wyboru. Każdy ma prawo go dokonać: wybieram życie z Bogiem albo zawierzam szatanowi". I podaje przykład swoistego paktu z diabłem, jaki nawet dziś ludzie wybierają: "kiedy przyszli do mnie rodzice nastolatka, który pojechał na wakacje, na kolonię. Któryś z kolegów przyniósł taką „nowinkę”. Chłopak podpisał dosłowną deklarację, że wyrzeka się Boga i oddaje swoje życie szatanowi. Do tego dopisał całą listę życzeń, które do niego kierował". Ksiądz przestrzega przed takimi, nawet przez wielu ludzi uważanymi "głupotami": "Z czasem dochodzi do całkowitego zniszczenia takiej osoby. Wielu wydaje się, że można być bezpiecznym, oddając życie szatanowi. Nic bardziej mylnego. Kiedy człowiek zawrze pakt z szatanem, to jest przez niego znienawidzony. Nie ma przyjaźni z diabłem". 

Ksiądz ciekawie odpowiada na pytanie o to, jak w XXI wieku – wieku ironii i kpiny ze wszystkiego – mówić ludziom o szatanie i jego złu: "Tak samo, jak we wszystkich stuleciach, które są za nami. On nie zniknął. Jest i śpi, działa. Te wszystkie talizmany, amulety, horoskopy, wróżby, tarot to taka forma ubezpieczenia się. Z wielu stron można słyszeć reklamę i zapewnienia: noś pierścień Atlantów, krzyż Nerona, a będzie ci się wiodło. Co więcej, takim zapewnieniem towarzyszą opowieści, jakoby ów pierścień ocalił kogoś z katastrofy, dajmy na to samolotu, podczas gdy dwieście innych osób zginęło. Gdy słabnie wiara, człowiek szuka czegoś, o co może oprzeć swoje życie. Coraz częściej dzieci zarażane są okultyzmem, a mentalność kształtowana jest przez magię i spirytyzm. Spotkałem niedawno dzieciaki w zerówce, które miały na szyjach takie właśnie talizmany. Gdy zapytałem, co to, z rozbrajającą szczerością odpowiedziały, że to indiański łapacz snów. Ponoć miał sprawić, że nie będą miały sennych koszmarów. Mama im dała". 

Czy Harry Potter jest zły? "to naprawdę szkoła magii. Złej, czarnej magii. Przywoływane tam zaklęcia, są dosłownymi, powziętymi z praktyk okultystycznych. Przypominam, że kropla drąży skałę" – mówi i dodaje: "Opętanie wiąże się z wielką niechęcią do wszystkiego, co związane jest ze sferą sacrum, co jest mu poświęcone – ludziom, przedmiotom, okolicznościom. Ta niechęć może ujawniać się na wiele sposobów. Osoby opętane mogą znać fakty z życia innych ludzi, których ci nigdy im nie ujawnili, mogą wiedzieć o istnieniu przedmiotów, o których nikt nigdy im nie mówił, czy pokazywał. Mogą mówić językami, których nigdy się nie uczyli. Są też bardziej spektakularne oznaki jak choćby nadprzyrodzona siła fizyczna. Każdy przypadek jest indywidualny".

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/a/egzorcysta-ostrzega-nawet-dziecko-moze-zawrzec-cyrograf-z-szatanem,11780152/

Źródło: "Gazeta Krakowska"

Komentarze

Zobacz także

OBRZYDLIWE akty wandalizmu w KOŚCIELE. Zamiast wody święconej ksiądz znalazł…

Tą modlitwą Papież modli się przed specjalną mozaiką. A Ty o niej pamiętasz? Jest ona bardzo prosta, ale…

Redakcja malydziennik

Jak czynimy z wiary jaskinię zbójców?

Redakcja malydziennik
Ładuję....