POLITYKA

MOCNE wystąpienie Orbana w Polsce

– Droga obrana przez rządy Polski i Węgier w kwestii nielegalnej migracji, okazała się słuszna; przyjmujemy do wiadomości werdykty europejskich sądów, jednak główną wytyczną naszych działań, musi być bezpieczeństwo naszych obywateli – powiedziała premier Beata Szydło. Viktor Orban natomiast powiedział, że "to, co się dzieje wobec Polski w UE to brak szacunku".

Viktor Orban podczas konferencji prasowej nie szczędził komplementów w kierunku naszego kraju i podkreślał udaną współpracę Polski i Węgier. Zaznaczył, że Polska to jeden z krajów o "największym sukcesie w Unii Europejskiej". Chwalił również Polskę za dobre wyniki w dziedzinie ekonomii, kultury i nauki.

 

– Możemy powiedzieć, że Unia Europejska byłaby o wiele biedniejsza bez Polski (…) Wyniki gospodarcze Polski, to jak lokomotywa dla całej Unii – przekonywał Orban, zaznaczając jednocześnie, że w tej dziedzinie Węgry "depczą Polsce po piętach".

 

Podkreślał, że Polska i Węgry miały i mają bardzo udaną współpracę gospodarczą i będą ją jeszcze rozwijać. – Rozmawialiśmy z premier Szydło o tym, że koniecznie chcielibyśmy uruchomić w następnym okresie kilka dużych polsko-węgierskich projektów. Jeżeli pozostałe kraje V4 się przyłączą, chętnie ich powitamy – powiedział Orban. Zaznaczył, że chodzi mu o projekty o "dużej wadze ekonomicznej".

 

 

Viktor #Orban: nie ma w UE miejsca na inkwizycję, a tak wobec Polski zachowuje się KE#wieszwiecejhttps://t.co/WQnrR341Ko pic.twitter.com/6qxY6zgUDi

— TVP Info (@tvp_info) 22 września 2017

Viktor #Orban: akceptujemy decyzję tych państw, że stały się imigranckimi, ale życzymy sobie, by one zaakceptowali, że my nie chcemy pic.twitter.com/uOFG4r6TRc

— TVP Info (@tvp_info) 22 września 2017

Źródło: twitter

Komentarze

Zobacz także

Jest niemiecka ekspertyza w sprawie REPARACJI! Kiedy Niemcy zapłacą za szkody wyrządzone za czasów Hitlera?

Redakcja malydziennik

Tolerancyjna Europa nie toleruje burek i nikabów. Za złamanie zakazu w wielu krajach trzeba płacić grzywnę

Redakcja malydziennik

Kolejny biskup podpisuje się pod oświadczeniem przypominającym niezmienne nauczanie Kościoła! Tym razem Austriak!

Redakcja malydziennik
Ładuję....