ARCHIWUM

Mocne słowa Papieża: wielu ochrzczonych „żyje tak, jakby Chrystus nie istniał”!

Papież Franciszek mówił w niedzielę, że wielu ochrzczonych „żyje tak, jakby Chrystus nie istniał”. „Powtarzają gesty i znaki wiary, ale nie odpowiada im realna akceptacja osoby Jezusa i Ewangelii” – wskazał. Pocieszał też Brazylijczyków po porażce na mundialu.

Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie Franciszek powiedział, że każdy chrześcijan musi pogłębiać swą przynależność do wiary, „starając się świadczyć o niej poprzez konsekwentny sposób życia, którego wątkiem przewodnim jest miłość”.

Papież apelował do wiernych, by przyjęli postawę „pokornego słuchania i pojętnego oczekiwania”, przemogli „zatwardziałość serc i ograniczoność umysłów” i byli otwarci na „misję dobroci i miłosierdzia”.

Papież zaapelował też do wiernych: „Pomyślmy razem o Matce Teresie z Kalkuty – maluteńkiej siostrze; nikt nie pomyślałby, że mogłaby coś zrobić, a ona chodziła po ulicach i zabierała umierających po to, by mieli godną śmierć. Maleńkość tej kobiety zrewolucjonizowała działalność dobroczynną Kościoła”, „ona dokonała cudów” – ocenił.

Nawiązał też do sobotniego, bezprecedensowego spotkania w Bari na południu Włoch, gdzie wraz z kilkunastoma patriarchami Kościołów i wspólnot chrześcijańskich z Bliskiego Wschodu modlił się o pokój w tym regionie. Wydarzenie to, zorganizowane z inicjatywy Franciszka w bazylice świętego Mikołaja, obserwowało w mieście około 100 tysięcy osób.

„Wczoraj w Bari z patriarchami Kościołów Bliskiego Wschodu i ich reprezentantami przeżyliśmy specjalny dzień modlitwy i refleksji w intencji pokoju w tym regionie. Dziękuję Bogu za to spotkanie, które było wymownym znakiem jedności chrześcijan i odbyło się przy entuzjastycznym udziale Ludu Bożego” – podkreślił papież.

Podziękował wszystkim zwierzchnikom Kościołów mówiąc: „Jestem naprawdę zbudowany ich postawą i ich świadectwami”. Dziękował też wszystkim wiernym, którzy towarzyszyli uczestnikom spotkania „modlitwą i z radosną obecnością”.

Papież nawiązał do obchodzonej Niedzieli Morza, dedykowanej marynarzom i rybakom. „Modlę się za nich i za ich rodziny” – zapewnił. Dodał, że szczególne myśli kieruje do tych, którzy „doświadczają na morzu sytuacji niegodnej pracy”, i tych, którzy „angażują się, by uwolnić morza od zanieczyszczeń”.

Papież powiedział także: „Pozdrawiam wiernych przybyłych z Polski, a jest ich wielu, i kieruję specjalną myśl do uczestników wielkiej dorocznej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do sanktuarium w Częstochowie”.

dkd/Centrum Prasowe

Komentarze

Zobacz także

Muzułmanie są bezwzględni. Właśnie skazali na śmieć kolejnego wyznawcę Chrystusa

Redakcja malydziennik

Znamy pełny, dramatyczny bilans ofiar zamachu w Londynie! Wciąż może się on powiększyć!

Redakcja malydziennik

Jakie najpoważniejsze wojny grożą światu w 2017 roku? Jest ich sporo!

Redakcja malydziennik
Ładuję....