RELIGIA

MOCNE słowa Papieża: Kościół nie jest zamknięty w ufortyfikowanej twierdzy!

Papież Franciszek powiedział podczas audiencji generalnej, że Kościół słucha wszystkich i nie jest zamknięty w "ufortyfikowanej twierdzy", lecz jest wspólnotą nadziei. Papież przybył na spotkanie z wiernymi tuż po rozmowie z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Zwracając się do ponad 15 tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra papież oświadczył w środę, że w życiu każdego człowieka jest wiele smutków, klęsk i niepowodzeń. "Ile to razy mieliśmy nadzieję, ile razy byliśmy prawie na skraju szczęścia" – powiedział.

 

Franciszek wskazywał, że Jezus podąża razem ze wszystkimi, którzy sa przygnębieni i idą "ze spuszczoną głową". Podkreślił, że Pismo Święte przypomina o tym, iż "prawdziwa nadzieja nigdy nie jest za niską cenę; zawsze przechodzi przez porażki".

 

"Wspólnota chrześcijańska nie jest zamknięta w ufortyfikowanej twierdzy" – dodał. Jak mówił papież, "Kościół słucha opowieści wszystkich".

 

Zwracając się do Polaków Franciszek zauważył: "Każdy człowiek, każdy z nas, w trudnych momentach życia bywa zagubiony i bezradny. Potrzebujemy czyjegoś wsparcia, pomocy, rady – zwłaszcza w sferze ducha". Papież zachęcił do modlitwy do Matki Bożej, Wspomożycielki Wiernych.

 

Na audiencji była też grupa wiernych z Ukrainy, którym papież powiedział: "Modlę się wciąż do Pana o pokój dla drogiej ziemi ukraińskiej".

 

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Kobiety diakonki coraz bliżej…

Redakcja malydziennik

Świat w każdej chwili może przestać istnieć, jak wyłączana żarówka. Istnieje nadal, bo…

Redakcja malydziennik

7 herezji Papieża Franciszka? 62 uczonych i duchownych napisało list w tej sprawie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....