RELIGIA

Mocne słowa kard. Burke: Polska to promyk nadziei w tym zsekularyzowanym świecie!

Polska jest takim promykiem nadziei w coraz bardziej zdechrystianizowanym i zsekularyzowanym świecie, promykiem, który inspiruje Kościół powszechny – powiedział kard. Raymond Leo Burke.

 

W rozmowie z deon.pl kardynał Burke powiedział, że „ Polska jest takim promykiem nadziei w coraz bardziej zdechrystianizowanym i zsekularyzowanym świecie, promykiem, który inspiruje Kościół powszechny. Wiele osób, włączając w to mnie, spogląda z nadzieją na to, że rzeczywiście Polska odda wielką przysługę Kościołowi powszechnemu i całemu światu”.

 

Na pytanie co konkretnie wyróżnia kościół w Polsce i katolików polskich, kardynał powiedział:  „Przede wszystkim wskazałbym na wierność modlitwie, liturgii i w szczególności życiu sakramentalnemu. W Polsce cały czas ludzie chodzą do kościoła i się modlą. Pielgrzymowałem do waszej ojczyzny jeszcze jako biskup amerykańskiej diecezji La Crosse w 2003 r. Bardzo urzekło mnie, że kiedykolwiek, o jakiejkolwiek porze dnia wchodziliśmy do kościołów, widzieliśmy co najmniej 30-40 osób modlących się, również młodych ludzi. Oczywiście wiem, że są w Polsce również ludzie, którzy nie wierzą, nie uczęszczają na Mszę świętą. Jednak ta cecha Kościoła w Polsce rzeczywiście daje tę siłę, która może być wsparciem dla Kościoła powszechnego”.

 

Duma z polskości jest ZAWSZE i WSZĘDZIE~

 

Komentarze

Zobacz także

FILM, który ODMIENI wszystko, co ZNASZ!

M. A.

Lewactwo robi cyrki z kościoła i dziwi się, że księża na to nie pozwalają. Chciał odprawić Mszę za…

Redakcja malydziennik

Kościół staje w obronie… świadków Jehowy! Czyżby uznano ich za chrześcijan?

Ładuję....