RELIGIA

Mocne słowa kard. Burke: Polska to promyk nadziei w tym zsekularyzowanym świecie!

Polska jest takim promykiem nadziei w coraz bardziej zdechrystianizowanym i zsekularyzowanym świecie, promykiem, który inspiruje Kościół powszechny – powiedział kard. Raymond Leo Burke.

 

W rozmowie z deon.pl kardynał Burke powiedział, że „ Polska jest takim promykiem nadziei w coraz bardziej zdechrystianizowanym i zsekularyzowanym świecie, promykiem, który inspiruje Kościół powszechny. Wiele osób, włączając w to mnie, spogląda z nadzieją na to, że rzeczywiście Polska odda wielką przysługę Kościołowi powszechnemu i całemu światu”.

 

Na pytanie co konkretnie wyróżnia kościół w Polsce i katolików polskich, kardynał powiedział:  „Przede wszystkim wskazałbym na wierność modlitwie, liturgii i w szczególności życiu sakramentalnemu. W Polsce cały czas ludzie chodzą do kościoła i się modlą. Pielgrzymowałem do waszej ojczyzny jeszcze jako biskup amerykańskiej diecezji La Crosse w 2003 r. Bardzo urzekło mnie, że kiedykolwiek, o jakiejkolwiek porze dnia wchodziliśmy do kościołów, widzieliśmy co najmniej 30-40 osób modlących się, również młodych ludzi. Oczywiście wiem, że są w Polsce również ludzie, którzy nie wierzą, nie uczęszczają na Mszę świętą. Jednak ta cecha Kościoła w Polsce rzeczywiście daje tę siłę, która może być wsparciem dla Kościoła powszechnego”.

 

Duma z polskości jest ZAWSZE i WSZĘDZIE~

 

Komentarze

Zobacz także

Aby Bóg objawił się w naszym życiu!

Redakcja malydziennik

Trzeba zmienić prawo kanoniczne, by bronić się przed błędami doktrynalnymi papieża… Zaskakująca rada znanego teologa

Redakcja malydziennik

Ale jazda! Nie uwierzysz, co usunęli socjaliści ze stroju św. Mikołaja!

Redakcja malydziennik
Ładuję....