RELIGIA

Mocne słowa kard. Burke: Polska to promyk nadziei w tym zsekularyzowanym świecie!

Polska jest takim promykiem nadziei w coraz bardziej zdechrystianizowanym i zsekularyzowanym świecie, promykiem, który inspiruje Kościół powszechny – powiedział kard. Raymond Leo Burke.

 

W rozmowie z deon.pl kardynał Burke powiedział, że „ Polska jest takim promykiem nadziei w coraz bardziej zdechrystianizowanym i zsekularyzowanym świecie, promykiem, który inspiruje Kościół powszechny. Wiele osób, włączając w to mnie, spogląda z nadzieją na to, że rzeczywiście Polska odda wielką przysługę Kościołowi powszechnemu i całemu światu”.

 

Na pytanie co konkretnie wyróżnia kościół w Polsce i katolików polskich, kardynał powiedział:  „Przede wszystkim wskazałbym na wierność modlitwie, liturgii i w szczególności życiu sakramentalnemu. W Polsce cały czas ludzie chodzą do kościoła i się modlą. Pielgrzymowałem do waszej ojczyzny jeszcze jako biskup amerykańskiej diecezji La Crosse w 2003 r. Bardzo urzekło mnie, że kiedykolwiek, o jakiejkolwiek porze dnia wchodziliśmy do kościołów, widzieliśmy co najmniej 30-40 osób modlących się, również młodych ludzi. Oczywiście wiem, że są w Polsce również ludzie, którzy nie wierzą, nie uczęszczają na Mszę świętą. Jednak ta cecha Kościoła w Polsce rzeczywiście daje tę siłę, która może być wsparciem dla Kościoła powszechnego”.

 

Duma z polskości jest ZAWSZE i WSZĘDZIE~

 

Komentarze

Zobacz także

TO PRAWDZIWY CUD. Wielka święta ratuje życie ludzi, którzy nie mieli żadnych szans. MUSISZ JĄ POZNAĆ!

Redakcja malydziennik

Niezwykła historia literata i dziennikarza Léona Bloy. „Istnieje tylko jeden smutek: nie być świętym!”

Redakcja malydziennik

Dlaczego biskupi nie intronizowali Chrystusa na Króla? Ta odpowiedź biskupa szokuje!

Redakcja malydziennik
Ładuję....