POLITYKA

MOCNE SŁOWA KACZYŃSKIEGO: Ekshumacje pokazały bezmiar barbarzyństwa rosyjskiego i …

Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej pokazały bezmiar rosyjskiego barbarzyństwa, a także bezmiar barbarzyństwa ówczesnych polskich władz – mówił prezes PiS w sobotę podczas kolejnej miesięcznicy smoleńskiej.

Prawda zwycięża, dochodzimy do prawdy, ekshumacje pokazują bezmiar barbarzyństwa rosyjskiego, ale także bezmiar barbarzyństwa polskich władz tego czasu" – mówił Kaczyński zgromadzonym przed Pałacem Prezydenckim. "To to się działo, te trumny, w których niekiedy są ciała ośmiu osób, to nic innego jak barbarzyństwo" – dodał.

 

Zwracał uwagę, że to barbarzyństwo ma w Polsce swoich obrońców. "Słyszymy ich, wiemy, w czyim interesie robią tutaj awantury" – mówił.

 

"Dowiadujemy się, czego chcą ci, którzy są naszymi przeciwnikami, chcą Polski, która się cofnie do PRL, chcą Polski, w której katolicy, czyli większość nie będzie miała praw" – podkreślał.

 

Chcą bowiem, podkreślał prezes PiS, by na ulicy nie można było się modlić, tak jak komuniści w PRL, a przejawem tego są okrzyki "do kościoła!".

 

"Prawda będzie zwyciężała, będziemy wiedzieli coraz więcej, co działo się po katastrofie i coraz więcej o tym, co było tej katastrofy przyczyną" – oświadczył Kaczyński. (PAP)

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Sypią się kary za uchylanie się od szczepień

Redakcja malydziennik

ZNAMY pierwsze, wstępne szacunki wyborów. Będzie się działo, bo nic nie jest jeszcze pewne!

Redakcja malydziennik

Jackowski bardzo mocno o Donaldzie Tusku: "swoje poglądy kieruje przeciwko Polsce"

Redakcja malydziennik
Ładuję....