ARCHIWUM WYDARZENIA

MOCNE słowa dziennikarza o Paradzie Równości. „To zaprzeczenie tego, czego się domagasz”

Tomasz Wolny, prezenter znany z programu TVP „Pytanie na śniadanie” odniósł się na Instagramie do faktu odprawienia mszy ekumenicznej na Paradzie Równości w Warszawie. Dziennikarz wypowiedział się także na temat profanacji symboli religijnych przez uczestników tych wydarzeń. 

„Bracie i Siostro. Dokładnie tak – Bracie i Siostro! Wiem gdzie leży, ale nie mam na nią monopolu. Chcesz rozmawiać? Bardzo proszę! Masz argumenty? Dawaj, z chęcią je poznam! Próbujmy, gadajmy, pracujmy – znasz mnie, jestem otwarty!” – rozpoczyna swój emocjonalny wpis Tomasz Wolny.

Dziennikarz zwraca uwagę, że szydzenie z religii, które ma miejsce na Paradach Równości jest zaprzeczeniem tego, czego domagają się środowiska LGBT – szacunku, tolerancji i akceptacji.

Czytaj także: „Tęczowa msza” na Paradzie Równości w Warszawie? „To wulgarna prowokacja”

„To wcale nas nie cofa, nie zatrzymuje w okopach. To pcha nas naprzód coraz szybciej, ale przeciw sobie” – napisał na Instagramie Tomasz Wolny.

Jego wpis spotkał się z pozytywnym odbiorem u wielu internautów. Wiele osób podziękowało dziennikarzowi za trafne słowa i głos rozsądku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Bracie i Siostro. Dokładnie tak – Bracie i Siostro! Wiem gdzie leży, ale nie mam na nią monopolu. Chcesz rozmawiać? Bardzo proszę! Masz argumenty? Dawaj, z chęcią je poznam! Próbujmy, gadajmy, pracujmy – znasz mnie, jestem otwarty! Tylko prawda jest ciekawa. Jednak jeśli argumentem ma być parodia Mszy Świętej i ministrant w durszlaku, wagina jako Święty Sakrament, Conchita Wurst jako Matka Boska i tym podobna profanująca szydera… to właśnie zamknąłeś dyskusje. To jest dokładne zaprzeczenie tego, czego się tak domagasz – szacunku, akceptacji i tolerancji. To wcale nas nie cofa, nie zatrzymuje w okopach. To pcha nas naprzód coraz szybciej, ale przeciw sobie. Gratuluję jakże `radosnej, fajnej, kolorowej’ jazdy… na zderzenie czołowe. #bezhasztagów

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)

Komentarze

Zobacz także

PILNE! Wielka EKSPLOZJA w rafinerii. Tysiąc ludzi wewnątrz budynku!

Redakcja malydziennik

„Tam, gdzie aborcja jest powszechna, nikt nie jest bezpieczny”

Redakcja malydziennik

Ostatnie przesłanie Asi Bibi. KONIECZNIE ZOBACZ, CO POWIEDZIAŁA CÓRCE?

Redakcja malydziennik
Ładuję....