POLITYKA

MOCNE! „Gender to diabelskie kłamstwo w szeregu z komunizmem i nazizmem”

Austriacki biskup Andreas Laun nie pozostawia suchej nitki na genderystach i ich szkodliwej ideologii. Wprost zrównuje ją z komunizmem i nazizmem. Zaznacza, że ideologia gender to „diabelskie kłamstwo”. – czytamy na portalu pch24.pl

– Bóg nie jest jedynym, który działa między ludźmi. Jest także Jego przeciwnik, diabeł, czyniący wiele zła, uparcie i brutalnie nie ustający w próbach przeciągnięcia człowieka na swoją stronę, ku otchłani cierpienia i wiecznego nieszczęścia. Bóg zapewnił nas wprawdzie, że ostatecznie to ON, Bóg, zwycięży w tej wojnie. Wie o tym także diabeł. Walka jednak trwa i my, ludzie, musimy – czy mamy na to ochotę, czy nie – decydować, walczyć tą bronią, w którą wyposażył nas Bóg. Dzięki niej jesteśmy niezwyciężeni, ale bynajmniej nie uodpornieni na rany – pisze bp Andreas Laun.

– Dziś ponownie mamy do czynienia ze straszliwym kłamstwem, które nabiera siły i mocy. Nazywa się gender i uderza w intymną sferę człowieka. Papież Franciszek nazwał tę teorię „demoniczną” i taką jest w istocie! Sięga przede wszystkim po dzieci i niszczy miłość między mężczyzną a kobietą, rodzinę, którą Bóg zamyślił jako szczególny dar dla nas ludzi, stwarzając ją przede wszystkim po to, byśmy lepiej mogli pojąć Jego miłość względem nas – stwierdza austriacki biskup. – Kłamstwo gender brzmi: Nie ma tak naprawdę mężczyzny ani kobiety; to, że ludzie są jednym albo drugim to tylko urojenie, w rzeczywistości bowiem te różnice miałyby być wynalazkiem samego człowieka. Stąd każdy może decydować sam, kim chce być, mężczyzną czy kobietą – wyjaśnia kapłan.

– W tym kłamstwie kryje się stara jak świat pogarda dla ciała, które rzekomo nie miałoby mieć prawdziwego, określającego znaczenia, ale byłoby tylko materiałem, jaki można ukształtować podług własnej woli i mocy – przestrzega biskup Laun. Przypomina też, że ze szkodliwą ideologią walczy przede wszystkim Kościół katolicki. – Za ideologią gender kryje się kłamstwo diabła. Także to kłamstwo przynosi ludzkości nieszczęście, jak wszystkie inne w ciągu całej historii – podsumowuje Andreas Laun, biskup pomocniczy Salzburga.

Ks. Andreas Laun, biskup pomocniczy Salzburga, opublikował swoje ostrzeżenie przed ideologią gender na łamach katolickiego portalu Kath.net. Jak pisze, swoim wskazaniem na diabelskie pochodzenie genderyzmu chce jedynie nadać większej siły głosowi tych kardynałów, którzy stają na pierwszym froncie walki z tą ideologią, zwłaszcza Robertowi Sarahowi.

Źródło: pch24.pl

Komentarze

Zobacz także

„Musimy przypominać, kto był bohaterem, a kto katem”. Dziś na Westerplatte padły bardzo mocne słowa

Redakcja malydziennik

Tego Kaczyński nie wygumkuje! Lech Wałęsa znowu atakuje prezesa PiS

Redakcja malydziennik

"Gazeta Polska Codziennie": Ustawiony przetarg na remont smoleńskiego tupolewa

Ładuję....