ARCHIWUM

Moc RÓŻAŃCA jest nieprawdopodobna! On się o tym przekonał

Narkotyki i inne przestępstwa zaprowadziły 39-letniego Brionesa do więzienia. Za kratkami mężczyzna spędził dziesięć lat. Ale nie był to czas stracony. Tam bowiem odkrył modlitwę różańcową, która całkowicie odmieniła jego życie.

Briones pochodzi z Chile. Był wychowywany przez dziadków, którzy sami żyli w wielkiej biedzie. Młody chłopak szybko wpadł w alkoholizm i uzależnienie od narkotyków. Działał w szajce, która okradała ciężarówki. To się nie mogło dla niego dobrze skończyć. „Byłem coraz bardziej uzależniony i brutalny" – mówi Briones agencji ACI Prensa.

 

Briones trafił do więzienia. Tam odkrył modlitwę różańcową. Całymi nocami modlił się i prosił Boga, by uchronił go od śmierci. 

 

Po zakończeniu wyroku mężczyzna brał udział w programie resocjalizacyjnym prowadzonym przez Fundację Paternitas. Każdego miesiąca byli więźniowie produkowali 3500 różańców. Uzyskane z ich sprzedaży środki przeznaczali na szkolenia zawodowe i powrót do normalnego życia.  ​​„Różaniec jest światłem w ciemnościach więzienia. Pomaga facetom zbliżyć się do Boga” – mówił ACI Prensa. 

 

Ale nie od razu odkrył tę prawdę. Wiele czasu upłynęło, nim nauczył się odmawiać różaniec i szczerą miłością pokochał Matkę Bożą. Po drodze zdarzały mu się upadki – wracał do narkotyków, wpadał w depresję, nie modlił się.

 

Pewnego dnia, kiedy na ulicy sprzedawał różańce, ktoś mu powiedział: „Boże, pobłogosław mu”: „Płakałem, modliłem się i trzymałem się różańca, zacząłem znów praktykować swoją wiarę”. 

 

„Wiem, że Bóg istnieje. Wiem, że Matka Boża jest z nami, a ona może cię zmienić. Matka Boża uchroniła mnie przed śmiercią, pomagała mi się rozwijać, przygotowywała do tego, bym mógł teraz dawać świadectwo mojego nawrócenia.  . Bóg pomaga mi, bym stał się lepszym chrześcijaninem” – przekonuje Briones.

Źródło: catholicnewsagency.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Papież APOKALIPTYCZNIE. "Jesteśmy cywilizacją, która… To się nazywa samobójstwo. Módlmy się”

Redakcja malydziennik

ABSURD Szwedzi gubią się w poprawności politycznej! Mają sprawcę, ale nie wiedzą, czy to on, bo jest…

Redakcja malydziennik

Prawo i Sprawiedliwość rośnie w sondażach! Zobacz SONDAŻ tuż przed świętami

Redakcja malydziennik
Ładuję....