POLITYKA

Mniej na drugie dziecko, więcej na następne. Będą zmiany w programie 500 plus?

Wicepremier Mateusz Morawiecki nie wyklucza zmian w programie 500+. Pieniądze na drugie dziecko mogłyby zostać zmniejszone, a na kolejne dzieci – zwiększone.

Autorem propozycji przemodelowania programu 500+ jest były wicepremier w rządzie Hanny Suchockiej – Henryk Goryszewski. Program 500+ powinien być pogłębiony, przebudowany w taki sposób, żeby mocniej akcentował wsparcie dla rodzin rzeczywiście wielodzietnych – stwierdził. 

 

Jak miałoby to wyglądać w praktyce? Np. tak, że zamiast 500 złotych miesięcznie na drugie dziecko przysługiwałoby 300 złotych, ale na trzecie już 700, a na czwarte nawet 1000 zł lub więcej.

 

Pewnie tak by się dało – odpowiedział na tę propozycję Mateusz Morawiecki i zapowiedział poruszenie tej sprawy w rozmowie z resztą rządu oraz przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości. 

 

O ewentualnych zmianach w programie 500+ dyskutowali politycy podczas Debaty Wicepremierów 2017 w Akademii Leona Koźmińskiego. Uczestniczyli w niej Mateusz Morawiecki i wicepremierzy rządów po 1989 roku.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Zamach w Strasburgu. Pojawiły się nowe, szokujące fakty

Redakcja malydziennik

Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz! Głodówka mecenasa Hambury!

Eksplozja w Niemczech! Jest przynajmniej 13 osób rannych

Ładuję....