CYWILIZACJA

MIT o piciu wody OBALONY. Nie daj się WROBIĆ! Zobacz, całą PRAWDĘ

Od wielu lat słyszymy, że powinno się pić 2-3 litrów wody dziennie. Co jeśli to nieprawda i cały czas żyliśmy zgodnie z błędnymi założeniami?

Za sprawą picia wody nawadniamy nasz organizm i wspomagamy metabolizm. Choć okazuje się, że może nie potrzebujemy aż tylu litrów dziennie. Naukowcy z Harvardu obalają mit.

 

CZYTAJ TAKŻE: Po 93-LATACH wreszcie dopadła ją POLICJA! Wszystko dlatego, że WROBIŁA ją…

 

Okazuje się, że nie trzeba wypijać 2 litrów płynów dziennie, żeby uniknąć odwodnienia. Nie ma na to żadnych dowodów. Pragnienie można zaspokoić 4-6 szklankami płynów i nie musi to być wcale woda. Przez wiele lat do bilansu płynów nie wliczano nawet kawy, herbaty czy soków, a przecież one także zapobiegają odwodnieniu.

Naukowcy apelują, żeby nie wmuszać w siebie na siłę wody. Każdy jest inny i także w innych porach roku ma różne zapotrzebowanie na wodę. W zależności od wagi, wieku, aktywności fizycznej, diety oraz klimatu, w którym żyjemy, możemy potrzebować więcej wody lub mniej.

Pamiętajmy, że szczególnie bogate w wodę są warzywa i owoce. Może ona stanowić ponad 90% ich masy, więc zjedzenie jabłka czy ogórka może równać się wypiciu szklanki wody.

 

Źródło: rynekaptek.pl

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Jutro w Polsce sypnie … śnieg! I to ma być lato?

Redakcja malydziennik

Gejowska szopka, a w niej… "Módlcie się, aby Jezus przebaczył to świętokradztwo!”

Redakcja malydziennik

Dramat nieopodal Kętrzyna. Trzylatek zginął w pożarze. Są inne ofiary!

Redakcja malydziennik
Ładuję....