CYWILIZACJA

MIT o piciu wody OBALONY. Nie daj się WROBIĆ! Zobacz, całą PRAWDĘ

Od wielu lat słyszymy, że powinno się pić 2-3 litrów wody dziennie. Co jeśli to nieprawda i cały czas żyliśmy zgodnie z błędnymi założeniami?

Za sprawą picia wody nawadniamy nasz organizm i wspomagamy metabolizm. Choć okazuje się, że może nie potrzebujemy aż tylu litrów dziennie. Naukowcy z Harvardu obalają mit.

 

CZYTAJ TAKŻE: Po 93-LATACH wreszcie dopadła ją POLICJA! Wszystko dlatego, że WROBIŁA ją…

 

Okazuje się, że nie trzeba wypijać 2 litrów płynów dziennie, żeby uniknąć odwodnienia. Nie ma na to żadnych dowodów. Pragnienie można zaspokoić 4-6 szklankami płynów i nie musi to być wcale woda. Przez wiele lat do bilansu płynów nie wliczano nawet kawy, herbaty czy soków, a przecież one także zapobiegają odwodnieniu.

Naukowcy apelują, żeby nie wmuszać w siebie na siłę wody. Każdy jest inny i także w innych porach roku ma różne zapotrzebowanie na wodę. W zależności od wagi, wieku, aktywności fizycznej, diety oraz klimatu, w którym żyjemy, możemy potrzebować więcej wody lub mniej.

Pamiętajmy, że szczególnie bogate w wodę są warzywa i owoce. Może ona stanowić ponad 90% ich masy, więc zjedzenie jabłka czy ogórka może równać się wypiciu szklanki wody.

 

Źródło: rynekaptek.pl

Komentarze

Zobacz także

Marzyła, że będzie sypać kwiaty na ślubie rodziców. Ale przyszła choroba… Wtedy najbliżsi zrobili coś niezwykłego! ZOBACZ

Redakcja malydziennik

Wolontariat WOŚP nie jest bezinteresowny

Redakcja malydziennik

Trzymasz kosztowności w domu? Lepiej uważaj, kogo przyprowadzają… SĄSIEDZI!

Ładuję....