POLITYKA

Misja: odwołać Adama Bodnara! Czy posłom się to uda? "Sejm odwołuje Rzecznika (…) jeżeli stał się…"

We wtorek rozpoczęła się zbiórka podpisów pod wnioskiem o odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich. Sprawą zajmuje się Robert Winnicki.

W Sejmie rozpoczęła się zbiórka podpisów pod wnioskiem o odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara. Grupę posłów zbiera poseł Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

 

Inicjatywa ma szansę zaistnienia w Sejmie, jeśli zostanie poparta przez grupę 15 posłów. Na opublikowanym przez Winnickiego wniosku widnieją dopiero cztery podpisany – oprócz jego samego to także Jan Klawiter, Anna Maria Siarkowska i Małgorzata Janowska.

 

Posłowie powołują się na art. 7 ust. 2 ustawy o RPO, który głosi, że "Sejm odwołuje Rzecznika przed upływem okresu, na jaki został powołany, jeżeli stał się trwale niezdolny do pełnienia obowiązków na skutek choroby, ułomności lub upadku sił – stwierdzonych orzeczeniem lekarskim".

 

Jedna z ostatnich krytykowanych wypowiedzi Bodnara to ta na temat współodpowiedzialności Polski za Shoah: "wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu Holocaustu. W tym (…) także naród polski" – mówił w lipcu na antenie TVP Info.

Źródło: MałyDziennik.pl/ Twitter

Komentarze

Zobacz także

Wreszcie ktoś idzie po rozum do głowy! We Włoszech każda impreza musi być porządnie zabezpieczona – inaczej się nie odbędzie

Redakcja malydziennik

Czy projekt „Ratujmy Kobiety” zachęca do pedofilii

Redakcja malydziennik

Co odróżnia Stary Testament od Nowego? NIGDY NIE ZGADNIESZ. Ta odpowiedź zaskakuje!

Redakcja malydziennik
Ładuję....