CYWILIZACJA

Ministerstwo Zdrowia chce zakazać krzyżyków lekarzom. Nie, nie za zgniłym Zachodzie!

Zakaz noszenia przez lekarzy i pielęgniarki krzyżyków pojawił się w projekcie Ministerstwa Zdrowia Białorusi. Ostro protestuje przeciwko niemu prawosławny metropolita miński i zasławski Paweł.

Prawosławny hierarcha przypomina, że większość obywateli Białorusi to prawosławni, i że tego rodzaju decyzja może wywołać ich protesty. – Noszenie krzyżyków na szyjach i modlitwa przed ikonami to naturalna i konieczna forma religijnego życia narodu białoruskiego – podkreślał metropolita i dodawał, że w związku z tym ludzie mogą protestować. 

 

Metropolita zaznaczał, że rozumie, iż pracownicy medyczni muszą kierować się w swojej prac zasadami rozumu, a także unikać wrażenia, że narzucają innym swoje poglądy religijne. Nie może to jednak oznaczać zakazu noszenia symboli religijnych. Hierarcha ostrzegał także, że tego rodzaju decyzje mogą utrudnić współpracę Białoruskiej Cerkwi Prawosławnej i Ministerstwa Zdrowia, a także przypominał, że jest ona sprzeczna z Konstytucją Białorusi, która gwarantuje każdemu wolność sumienia i wyznania.

Źródło: Interfax.ru

Komentarze

Zobacz także

Wczorajsza noc to jeszcze nic w porównaniu do tej APOKALIPSY POGODOWEJ

W końcu się udało? Po 13 synach liczą na to, że w ich rodzinie pojawi się dziewczynka

Eksplozja dwóch samochodów pułapek. Nie żyje… osób

Redakcja malydziennik
Ładuję....