POLITYKA

Minister Ziobro ostro o pomyśle prezydenta Dudy: "to jak ładunek podłożony pod reformę sądownictwa"

Wybór sędziów do KRS większością trzech piątych to fatalne rozwiązanie. To jak ładunek podłożony pod reformę sądownictwa – mówi "Gazecie Polskiej" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– W polskich warunkach spowoduje to decyzyjny paraliż w Sejmie, a alternatywą jest zgniły kompromis, czyli zmiany pozorne i w efekcie zahamowanie reformy – dodał w wywiadzie, który w całości zostanie opublikowany w poniedziałkowej "Gazecie Polskiej". W sobotę wieczorem w części udostępnił go portal niezalezna.pl.

 

Pytany o to, czy było koniecznie, by nadzór nad Sądem Najwyższym sprawował prokurator generalny, Ziobro sprecyzował, że byłby to minister sprawiedliwości. – W czasie reorganizacji Sądu Najwyższego musiał ktoś zadbać o jego funkcjonowanie. Ustrojowa zmiana zakładała, że sędziowie odejdą w stan spoczynku, z wyjątkiem tych, którzy zostaną wskazani przez kompetentny organ. Dlatego projekt jako ten organ wskazał ministra sprawiedliwości, ponieważ dysponuje on urzędem zatrudniającym kilkuset prawników, w tym sędziów, których wiedza byłaby potrzebna do przeprowadzenia reformy – wyjaśnił.

 

CAŁY WYWIAD w środowym numerze "Gazety Polskiej"

Źródło: "Gazeta Polska"

Komentarze

Zobacz także

W końcu się spotkali. Zobacz, co Papież powiedział Donaldowi Trupowi

Już rok temu Ryszard Petru nagle rozdzielił majątek z żoną… Dziś mu się to przyda?

Redakcja malydziennik

TO JUŻ PEWNE! Pomnik w Hucie Pieniackiej został WYSADZONY

Redakcja malydziennik
Ładuję....