ARCHIWUM

Minister Gliński przeprasza TRZY osoby. Zaskoczeni?

Minister kultury Piotr Gliński przeprosił za 'krzywdzące opinie”. Chodzi m.in. o materiały uderzające w córki prof. Rzeplińskiego i Bronisława Komorowskiego.

Wicepremier Piotr Gliński podczas konferencji prasowej w Sejmie niespodziewanie przeprosił za ataki na organizacje pozarządowe, w tym personalnie na dzieci polityków.

 

– Uważam, że były zbyt daleko idące, niekiedy wręcz krzywdzące wobec tych działaczy, o których była mowa – powiedział Gliński w Sejmie. – To nie jest właściwe, gdy próbuje się analizować zjawiska społeczne w ten sposób, że sprowadza się całe zjawisko do kwestii relacji prywatnych czy rodzinnych. To, że ktoś jest czyjąś córką albo jest z kimś spokrewniony, nie znaczy, że działania instytucji, z którą ta osoba jest związana, są od razu naganne i należy je krytykować – dodał Gliński. Gliński wymijająco odpowiadał na pytania, czy chodzi o materiały ”Wiadomości”.

 

Wicepremier przeprosił tych, którzy mogli poczuć się urażeni, wymieniając Zofię Komorowską, Różę Rzeplińską, Jana Jakuba Wygnańskiego.

 

– Te osoby były stawiane w krytycznym świetle w związku z tym, że sektor pozarządowy czasami realizuje jakieś rzeczy w sposób niewłaściwy(…). To naprawdę nie ma nic wspólnego z tym, że ktoś jest z kimś spokrewniony. Tego typu polemik nie powinniśmy prowadzić. Nie powinniśmy sprowadzać bardzo poważnej kwestii funkcjonowania polskiej demokracji i funkcjonowania w tej demokracji także organizacji obywatelskich – dodał Gliński.

 

Wicepremier zanim wszedł do polityki zajmował się m.in. społeczeństwem obywatelskim, również jego żona działała w jednej z zaatakowanych organizacji

 

– Polski rząd uważa sektor pozarządowy za niezbywalny element polskiej demokracji – powiedział Gliński podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Od wielu lat mój obóz polityczny przygotowywał się także w zakresie bezpieczeństwa obywatelskiego do reform w kraju. Obecne zamieszanie rzutuje na interpretacje przedsięwzięć, które planujemy w zakresie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego – dodał.

 

Źródło: Tok FM

Komentarze

Zobacz także

Chrześcijańskie dzieci z Sudanu południowego za miskę jedzenia odmawiają islamskie modlitwy. Biskupi przyznają: "ludzie ciągle są mordowani, okradani, plądrowani, wysiedlani"

Redakcja malydziennik

Kaznodzieja papieski mocno o Lutrze: występowałby przeciw wierze w naukę i technikę

Redakcja malydziennik

Zamach na siedzibę Konferencji Episkopatu

Redakcja malydziennik
Ładuję....