POLITYKA

Minister Błaszczak: Polska jest BEZPIECZNA, nie godzimy się na przyjmowanie uchodźców!

W Barcelonie niewątpliwie doszło do zamachu terrorystycznego. W Polsce, która jest bezpieczna, nie dochodzi do tego rodzaju sytuacji dlatego, że nie ma enklaw, w których mieszkają ludzie nieintegrujący się z miejscem, do którego przybyli – skomentował szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

W czwartek w Barcelonie około godziny 17.00 van wjechał na chodnik pełen turystów przy ulicy ulicy La Rambla. Terrorysta przejechał kilkadziesiąt osób. Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 100 zostało hospitalizowanych.

 

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak w TVP Info, złożył kondolencje rodzinom ofiar zamachu w Barcelonie. Powiedział także, że Polska jest bezpieczna. Robimy wszystko, żeby była bezpieczna i nie godzimy się na przyjmowanie uchodźców– poinformował Błaszczak.

 

Zapytany, co Polska konkretnie robi dla zwiększenia bezpieczeństwa, minister zdradził, że rozmawiał z Centrum Antyterrorystycznym ABW. Pytałem, jaka jest sytuacja, ale oczywiście wnioski nasuwają się same. W Polsce nie mamy społeczności muzułmańskich, które są enklawami, które są bardzo liczne, które stanowią naturalne zaplecze dla terrorystów islamskich – stwierdził.

 

Niestety ten proces trwa. Jest to problem całej Europy. W Polsce nie dochodzi tego rodzaju sytuacji dlatego, że w Polsce nie ma enklaw, w których mieszkają ludzie nie integrujący się z miejscem, do którego przybyli – wyjaśnił minister.

W ocenie szefa MSWiA, obecny system relokacji uchodźców skłaniaja nawet miliony ludzi to tego żeby przybywali do Europy. To kończy się tragicznie. Mamy do czynienia ze zderzeniem cywilizacji. To trzeba powiedzieć wprost i jest to problem całej Europy– powiedział Błaszczak.

 

Nie ma skutecznych procedur, to jest sposób działania tych ludzi, jedyna możliwość to, że Europa zamyka drzwi – skomentował minister.

Źródło: TVP Info

Komentarze

Zobacz także

To jest bohaterka! Już dziewiąte Boże Narodzenie w celi śmierci, bo powiedziała prawdę o Mahomecie. Módlmy się za Nią!

Redakcja malydziennik

Szach mat lewacy: Polska ma moc! Właśnie awansowała w ogólnoświatowym indeksie

Wreszcie! Sejm za budową kanału przez Mierzeję Wiślaną!

Redakcja malydziennik
Ładuję....