CYWILIZACJA

Miliony ludzi ratują się ucieczką, bo za kilka godzin PRZYJDZIE TAM IRMA!

Huragan Irma wkrótce dotrze do wybrzeży Florydy. Tam trwa wielka ewakuacja, bo zagrożona jest znaczna część stanu.

Floryda przyjmie Irmę o świcie czasu lokalnego (-5 godzin względem Polski) – podaje Krajowe Centrum ds. Huraganów w USA. Szalejący na Karaibach żywioł na szczęście słabnie.

 

Nad Kubą oceniany był na 4 w 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona, obecnie to 3. Porywy wiatru mają osiągnąć 205 km/h, a nad południem Florydy mogą pojawić się tornada. Od soboty trwa jednak wielka ewakuacja mieszkańców Florydy – według RMF FM – na niespotykaną dotąd skalę.

 

Aż 1/4 osób mieszkających na Florydzie ma się ewakuować – chodzi tu o 5,6 mln ludzi. Ponadto ewakuować ma się pół miliona Amerykanów z wybrzeża Georgii. Ci, którzy wyjechali, otrzymają schronienie w głębi lądu, w stolicy Georgii, Atlancie. Pozostałe osoby mogą liczyć na 330 schronów dla 50.000 osób. W sobotę rano czasu lokalnego Rick Scott, gubernator Florydy, apelował, żeby ewakuować się natychmiast, jeszcze przed południem: "zrób to już teraz".

Źródło: rmf.fm

Komentarze

Zobacz także

O krok bliżej do przeszczepiania narządów świń ludziom. Czy tak się rodzi Frankenstein?

Redakcja malydziennik

To się w głowie nie mieści! Transseksualna „biegaczka" próbowała zamordować przedstawiciela związku, bo bała się, że zostaną odebrane jej tytuły

Aroganccy Niemcy bezkarnie niszczyli polski park narodowy! Zostali zatrzymani!

Redakcja malydziennik
Ładuję....