ARCHIWUM

Mieszkańcy greckiej wyspy nie wytrzymali . Zaatakowali uchodźców!

Mieszkańcy greckiej wyspy Chios w nocy z czwartku na piątek podpalili namioty na terenie lokalnego obozu dla uchodźców, domagając się przeniesienia przybyszów do kontynentalnej Grecji – poinformowała w piątek telewizja Skai.

Dzień wcześniej pożary w ośrodku wywołali sami uchodźcy.

 

Burmistrz Chios Manolis Wurnus zaapelował do greckiego ministra ds. imigracji Joannisa Muzalas o zamknięcie ośrodka w ciągu 24 godzin. Jednak dziennik "Kathimerini" wskazuje, że uchodźców nie ma dokąd przenieść – zagwarantowano wprawdzie fundusze na nowy ośrodek, ale przeciw jego budowie protestują lokalni mieszkańcy.

 

Żądają ponadto, by władze przeniosły uchodźców do kontynentalnej części kraju. Zabrania tego jednak unijno-tureckie porozumienie o odsyłaniu nielegalnych migrantów – wymaga ono, by przybysze pozostawali na greckich wyspach do czasu rozpatrzenia ich wniosków azylowych. Jeśli odpowiedź jest odmowna, są oni odsyłani do Turcji, skąd przybyli.

 

Według greckich mediów minister Muzalas zamierza po raz kolejny zwrócić się do Unii Europejskiej o przydzielenie większej liczby urzędników, co umożliwiłoby szybsze procedowanie wniosków azylowych i uspokoiło sytuację na wyspach

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

DEMOLKA Kościoła TRWA. Niemieccy biskupi chcą interkomunii z protestantami. „W wyjątkowych sytuacjach”

Redakcja malydziennik

Tusk kombinuje, jak tu pokonać PiS. Ma nawet pewien pomysł. Nie będzie się on podobał jego partyjnym kolegom

Redakcja malydziennik

Kto może modlić się modlitwą wstawienniczą i jakie ona działa cuda?

Redakcja malydziennik
Ładuję....