WYDARZENIA

Miesiąc bez alkoholu. Zmiany są szokujące

alkohol

Miesiąc bez alkoholu przynosi trwałe korzyści. Inicjatywa organizacji charytatywnej Alcohol Change United Kingdom zachęca do rezygnacji z picia alkoholu na początku roku.

Badanie ankietowe przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Sussex z Wielkiej Brytanii na uczestnikach Akcji, pokazuje w jaki sposób unikanie alkoholu przez jeden miesiąc może poprawić Twoje życie i stwierdza, że korzyści są długotrwałe.

Osoby, które pozostały trzeźwe w styczniu 2018 r. wykazały wyższy poziom energii i spadek masy ciała. Czuły również mniejszą potrzebę picia alkoholu, nawet kilka miesięcy po wzięciu udziału w tej inicjatywie. Uczestnicy ograniczyli średnie spożycie alkoholu z 4,3 dnia w tygodniu do 3,3 dnia. Zmniejszyli też ilość wypijanego trunku, a co za tym idzie, wskaźnik nadużywania alkoholu spadł ze średniej 3,4 do 2,1 razy w miesiącu.

Naukowcy odnotowali również korzyści natychmiastowe: 71 procent badanych stwierdziło poprawę jakości snu, 67 procent wyższy poziom energii, 58 procent straciło na wadze, a aż 70 procent stwierdziło poprawę ogólnego stanu zdrowia. Udział w „Dry January” zwiększył też świadomość pijących i poprawił kontrolę przyzwyczajeń związanych ze spożyciem alkoholu. Oznacza to, że łatwiej nam podejmować decyzje na temat tego, kiedy i czy pijemy.

Źródło: Rzeczpospolita

Fot. Pixabay

Zobacz też: https://malydziennik.pl/nowe-wyniki-badan-picie-alkoholu-odpowiedzialne-za/

 

Komentarze

Zobacz także

MASAKRA w Sosnowcu! Wyszedł z samochodu z maczetą w ręku i …

Redakcja malydziennik

Uwaga, WYCOFANO właśnie bardzo popularny środek na przeziębienie! Sprawdź szybko, czy go masz i nie dawaj bliskim!

Redakcja malydziennik

Finał KONFLIKTU Sióstr NAZARETANEK z Prezydentem Kielc! Niestety PRESTIŻOWA SZKOŁA…

M. A.
Ładuję....