CYWILIZACJA POLITYKA RODZINA

Mieli walczyć z fake newsami, a sami kłamią! Oko.press manipuluje ws. TV Republika

Telewizja Republika musi zapłacić 5 tys. złotych w ramach ugody z reżyserką Agnieszką Holland i żoną Andrzeja Wajdy. Pieniądze wpłynęly na fundację należącą do lewicowego portalu Oko.press. Redaktorzy wykorzystali ten fakt do prowadzenia czytelników w błąd.

Oko.press słynie z ktytykowania innych redakcji za stosowanie sensacyjnych nagłówków.

Dziennikarze portalu, którego misją miała być walka z fake newsami sami dopuszczają się jednak manipulacji. O  ich hipokryzji świadczy najlepiej opublikowany wczoraj artykuł o ugodzie z TV Republika.

Walczymy o prawa osób LGBT+” – z tym hasłem idziemy dziś, 8 czerwca, w Paradzie Równości. Dopisaliśmy, że „banner pomogła sfinansować TV Republika”, bo opłacony będzie z kwoty 5 tys. zł, które telewizja Sakiewicza musi nam zapłacić w wyniku ugody z Agnieszką Holland i Krystyną Zachwatowicz-Wajdą, za „ubeckie” insynuacje pod adresem Holland i Andrzeja Wajdy.

– czytamy na portalu Oko.press.

Manipulacja polega na zasugerowaniu w tytule artykułu oraz na wspomnianym banerze, że TV Republika wspiera finansowo środowisko LGBT. Redaktorzy liczyli zapewne, że wśród czytelników fakt rzekomego sfinansowania baneru  przez stację znaną z przywiązania do tradycyjnych wartości wywola niemałą sensację.

Redakcja Oko.press z pełną świadomością nie informuje w tytule tekstu, że TV Republika nie miała wyboru na jaki cel będą przeznaczone pieniądze z ugody.  O tym dowiadujemy się dopiero z treści artykułu.

Mamy tu zatem do czyniania z klasycznym clickabitem (chwytliwym tytułem zachęcającym do kliknięcia w tekst), z którym tak wartko walczą dziennikarze lewicowego portalu. Wygląda na to, że Oko.press dostrzega drzazgę w oczach innych, ale belki we własnych nie widzi…

Komentarze

Zobacz także

PiS i długo nic… ZNAMY najnowszy sondaż wyborczy

Redakcja malydziennik

DRAMAT. "Ratunku, umieramy z zimna”. Trzęsienie ziemi zasypało hotel. Śnieg uniemożliwia pomoc! Są ofiary

Redakcja malydziennik

Lech Wałęsa atakuje braci Kaczyńskich: "zamiast pracować wyszukiwali w dokumentacji pokomunistycznej Haków, w tym na mnie"

Redakcja malydziennik
Ładuję....