RELIGIA

Miejsce, z którego Chrystus wstąpił do nieba jest powtórnie SPROFANOWANE. Wcześniej zbezcześcili ją… Persowie

Kaplica Wniebowstąpienia została podpalona i sprofanowana. Jest umiejscowiona na jerozolimskiej Górze Oliwnej, skąd Jezus wstąpił do nieba. Abp Jerozolimy wie już, kto jest sprawcą.

Na skale, która znajduje się w świątyni, a według tradycji na niej miał postawić ostatni krok Jezus, podpalono oponę samochodową. Ponadto zniszczono punkt z pamiątkami. Pieczę nad tym miejscem sprawują… muzułmanie

 

"Wiemy kim są sprawcy. Mamy do czynienia ze sporem między dwiema rodzinami, które mają na pieczy wstęp na ten teren, za co pobiera się pieniądze. I to w ramach tego sporu ktoś podłożył ogień. Tyle dowiedzieliśmy się do tej pory. Czekamy, aż policja poda nam bardziej precyzyjne informacje. Jest to zajście o charakterze religijnym, ale nie wprost. Celem nie było ugodzenie w chrześcijan, ale raczej walka o kontrolę nad tym terytorium. To takie burdy, w których miesza się wiele rzeczy" – mówił administrator apostolski Jerozolimy, abp Pierbattista Pizzaballa.

 

Oprócz Kaplicy Wniebowstąpienia, istnieją cztery inne świątynie chrześcijańskie, nad którymi zarząd sprawują muzułmanie. Nie przeszkadza ich to systemowi wiary – uznają bowiem wniebowstąpienie Jezusa. Negują jednakże jego śmierć i zmartwychwstanie.

 

Obecnie istniejąca kaplica została wybudowana przez krzyżowców. Wcześniejszy obiekt zniszczyli Persowie.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

"Polska jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej". Piękne słowa arcybiskupa Jędraszewskiego!

Redakcja malydziennik

Zakonnik idzie do więzienia. 4 lata za molestowanie 22 dziewczynek

Redakcja malydziennik

Niesamowite! Chrześcijanie w katakumbach pozostawili po sobie naprawdę wiele malunków – właśnie odkryto nowe

Redakcja malydziennik
Ładuję....