CYWILIZACJA

Miejsce TYLKO dla kobiet, czyli walka z plagą molestowania

Miejsca w samolotach przeznaczone wyłącznie dla kobiet wprowadziły właśnie indyjskie linie lotnicze. A wszystko przez przypadki molestowania seksualnego, do których dochodziło w samolotach.

W grudniu 2016 roku na pokładzie samolotu Air India lecącego z Mumbaju do Newark w USA mężczyzna dosiadł się do 40-letniej kobiety. Kiedy ta zasnęła, zaczął ją obmacywać. W innym przypadku pasażer molestował stewardessę. Obaj mężczyźni zostali później zatrzymani przez policję.

 

Po tych incydentach przewoźnik postanowił zareagować i zrobić wszystko, by podróżujące indyjskimi liniami kobiety nie były narażone na tego typu nieprzyjemne sytuacje. Na pokładach samolotów wprowadzono specjalne miejsca dla samotnie podróżujących kobiet. Wyznaczono je w trzecim rzędzie klasy ekonomicznej. Na razie obowiązują one tylko na lotach krajowych. Za rezerwację specjalnych miejsc nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata.

 

Samoloty to nie pierwszy środek transportu z miejscami tylko dla kobiet. W kilku indyjskich miastach jeżdżą pociągi z przedziałami, z których mogą korzystać wyłącznie kobiety, a na dworcach wyznaczono specjalne strefy dla kobiet. W stolicy kraju kursują także taksówki, którymi kobiety mogą bezpiecznie podróżować. 

Źródło: Onet.pl

Komentarze

Zobacz także

W Nysie zaatakowali sataniści. Pocięli siekierą krucyfiks!

Przerażające, pierwsze OFIARY "niebieskiego wieloryba" już w Polsce!

Organizacja Arcygejów protestuje, bo parze homoseksualistów zabroniono obściskiwania się na plaży

Redakcja malydziennik
Ładuję....