ARCHIWUM

Michnik pije za twoje

Gazeta Wyborcza jest wciąż dotowana z publicznych pieniędzy, wspierana przez samorządy, gdzie rządzą politycy sympatyzujący z PO i KOD, twierdzi internauta o nicku Antyleft_ i publikuje dokumenty – pisze Tomasz Teluk.

Antyleft_ ten sam, który przedstawił wcześniej dokumenty kompromitujące Hannę Gronkiewicz-Watz, obecnie zebrał informacje z Biuletynu Informacji Publicznej, na których widnieją gigantyczne sumy, którymi samorządy takich miast jak Poznań, Lublin, Wrocław, Gdańsk czy Kraków, faktycznie dotują wydawcę Gazety Wyborczej.

 

Zadania zlecane Gazecie przez samorządy są delikatnie mówiąc kontrowersyjne. To nie tylko publikacje wyników konkursów czy ogłoszeń urzędowych. To także trudne do ustalenia działania promocyjne czy wypłaty za „ustalenie zasad wzajemnej współpracy” (!).

 

Według dziennikarzy niezalezna.pl Urząd Miasta Krakowa tylko w pierwszych trzech kwartałach tego roku przetransferował do Agory 158 tys. zł. W Gdańsku, jedynie we wrześniu była to kwota ponad 94 tys. zł. Tak więc, gdyby policzyć całość transfery szłyby w miliony.

 

Agora rokrocznie notuje straty i zamyka kolejne tytuły. Nie pomaga nawet zasilanie pieniędzmi z kieszeni zachodnich oligarchów. Widać też, że desperacko pomagają życzliwi politycy, asygnując na ten cel pieniądze z podatników. Ta ostatnia forma pomocy jest conajmniej moralnie dwuznaczna.

Źródło: Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Ten facet ma klasę i poczucie humoru. „Swoim drobnym błędem zamieniłem rodzinę w gwiazdy YouTube’a”

Redakcja malydziennik

Ale jaja. Clintonn chce zostać… NIE UWIERZYCIE!!!!

Redakcja malydziennik

Matka stanie przeciw córce, teściowa przeciw synowej… NADCHODZI WIELKI PODZIAŁ

Redakcja malydziennik
Ładuję....