WYDARZENIA

Michał Rachoń zawieszony! Medialne manipulacje dziennikarza ukarane

Rachoń

Kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiło Michała Rachonia w prowadzeniu programów „Minęła 20” i „Woronicza 17”.  Ma to związek m.in. z pokazaniem w czwartek w „Minęła 20” karykatury Jerzego Owsiaka i Hanny Gronkiewicz-Waltz .

Rachoń został zawieszony przez dyrekcję Telewizyjnej Agencji Informacyjnej od minionego czwartku. W związku z czwartkowym materiałem w „Minęła 20” zawieszony został wydawca tej audycji, czyli Krystian Krawiel. Po zawieszeniu Michała Rachonia wieczorną audycję TVP Info „Minęła 20” będą teraz prowadzić na zmianę inni gospodarze programu, czyli Danuta Holecka, Adrian Klarenbach i Krzysztof Ziemiec.

Z kolei niedzielny magazyn „Woronicza 17” od zeszłego wydania prowadzi Krzysztof Ziemiec i będzie się on pojawiać również w kolejnych wydaniach. Ziemiec, jeden z gospodarzy „Wiadomości”, poprzednio już w swojej karierze prowadził „Woronicza 17” od marca 2015 roku do lutego 2016 roku.

Warto dodać, że zarówno Rachoń, jak i wydawca „Minęła 20” w zeszłym miesiącu stracili ryczałtową część swoich wynagrodzeń za pracę. Ma to związek ze spaleniem przez Wojciecha Cejrowskiego flagi Unii Europejskiej w czasie wywiadu, emitowanego w połowie listopada. Ten fragment został wycięty z rozmowy pokazanej w TVP Info, natomiast Cejrowski opublikował całe nagranie na swoim kanale youtube’owym.

W czwartkowym wydaniu „Minęła 20” w TVP Info bohaterami satyry Barbary Pieli był Jerzy Owsiak i Hanna Gronkiewicz-Waltz. W animacji pokazano to tak, że znaczna część datków jest odkładana na bok i nie trafia na cele WOŚP, tylko do worków przygotowanych przez poprzednią prezydent Warszawy. Owsiak jest nakręcaną figurką powtarzającą tylko „hej, siema” .

 

Źródło: Wirtualne Media

Fot. Trójmiasto. Wyborcza.pl

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/owsiak-musi-odejsc-wzbudza-negatywne-emocje-opinia-poslanki/

Komentarze

Zobacz także

"Gazeta Wyborcza" odpłynęła! Zobacz co napisali o Akcie Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

Redakcja malydziennik

Tak UPOKARZA się ludzi w korpo! „To obudzi bojowego ducha zespołu”

Redakcja malydziennik

Wolontariat WOŚP nie jest bezinteresowny

Redakcja malydziennik
Ładuję....