ARCHIWUM

Miało być źle, jest dobrze: rating Polski utrzymany

W piątek Agencja Standard & Poor’s utrzymała rating Polski na poziomie BBB plus, perspektywa została podniesiona w górę z negatywnej do stabilnej. To dobra wiadomość dla polskiej gospodarki – skomentowało Ministerstwo Rozwoju.

 

"Agencja Standard & Poor’s nie tylko zachowała dotychczasową ocenę ratingową Polski, ale co istotne – odnosząc się do przyszłości naszej gospodarki – podniosła perspektywy jej rozwoju z oceny negatywnej na stabilną. Tym samym, wiarygodność naszej polityki gospodarczej oraz zdrowy stan finansów publicznych zostały potwierdzone przez S&P" – napisało ministerstwo w komentarzu dla PAP. 

 

MR zwraca uwagę, że "pozytywna ocena wiarygodności kredytowej Polski jest tym bardziej znacząca, że przypada w okresie kolejnej odsłony dekoniunktury europejskiej gospodarki i nieznanych dla całej Unii Europejskiej skutków wydarzeń, takich jak zaplanowane na najbliższą niedzielę referendum konstytucyjne w Włoszech".

 

W opinii resortu, "jednym z najistotniejszych elementów wzmacniania wiarygodności Polski na arenie międzynarodowej będzie dbałość o stabilne finanse publiczne i efektywne powiązanie polityki budżetowej z celami rozwojowymi polskiej gospodarki"

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Karl. Müller ostro o Watykanie: Nie wiara, a dyplomacja i siła w centrum zainteresowania

Redakcja malydziennik

Oto starożytna metoda walki z … pokusami! Praktykuj ją a …

Redakcja malydziennik

Ale gest BEATY SZYDŁO! Nie zgadniesz, co zrobiła pani premier

Redakcja malydziennik
Ładuję....