CYWILIZACJA RELIGIA

Metropolita krakowski rozpętał burzę. Porównał LGBT do…

Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zrównał działania LGBT z marksizmem. Parafrazując historyczne słowa o „czerwonej zarazie” użył zwrotu „tęczowa zaraza”, czym oburzył środowiska lewicowe. 

Fala niewybrednych, a nawet wręcz wulgarnych komentarzy przelała się szczególnie na Twitterze. Arcybiskup Jędraszewski został zaatakowany przez dziennikarzy oraz polityków tzw. partii postępowych.

Czytaj także: MOCNE słowa niemieckiego historyka! „Od początku wojny Polacy…”

Robert Biedroń stwierdził, że poglądy metropolity są bliskie zwolennikom nazizmu, pisząc, że arcybiskup byłby w czasie wojny po drugiej stroni barykady niż Powstańcy Warszawscy. Homoseksualny partner Biedronia Krzysztof Śmiszek wypowiedział się w podobnym tonie, stwierdzając, że podobne poglądy doprowadziły do pogromów w Rwandzie.

Tomasz Lis napisał natomiast, że arcybiskup Jędraszewski to „twarz polskiego pogaństwa”. Jest to o tyle nietrafne i absurdalne określenie, że to właśnie antyczni poganie nie stronili od praktyk, które metropolita potępia.

Do sprawy odniósł się również dziennikarz TOK FM Piotr Maślak, który napisał:

„Abp. Jędraszewski już dawno zatracił w sobie Boga, za nic ma najważniejsze z przykazań, a wczoraj ostatecznie pokazał, że bliższa jest mu nienawiść, niż miłość. W imieniu MOJEGO kościoła przepraszam wszystkich urażonych za tego Pana”.

Tym wpisem dziennikarz udowodnił niestety, że nauczanie Kościoła jest mu zupełnie obce i interpretuje je po swojemu. Przykazanie miłości bliźniego i Boga nakazuje bowiem unikanie i zwalczanie grzechu, a za grzech uważane są właśnie czynności homoseksualne.

Komentarze

Zobacz także

Te nowoczesne opony to MARZENIE każdego kierowcy! Mają być… niezniszczalne!

Redakcja malydziennik

„Latynoski porównywane były często do zwierząt”. Kalifornia powinna zapłacić odszkodowania przymusowo sterylizowanym.

Redakcja malydziennik

Jest nowa mapa kościelnej pedofilii w Polsce. Sprawdź swoją okolicę

Redakcja malydziennik
Ładuję....