POLITYKA

Merkel przyjedzie do Warszawy spotkać się z … Jarosławem Kaczyńskim! Widać kto u nas rządzi!

Angela Merkel w lutym przyjedzie do Warszawy – dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" w polsko-niemieckich kręgach dyplomatycznych. Kanclerz Niemiec chce się spotkać z prezydentem Andrzejem Dudą, premier Beatą Szydło, a także z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Wizyta kanclerz Merkel jest planowana na 7 lutego. Jak podaje "GW", o jej przyjazd zabiegała Warszawa.

 

Gazeta przypomina, że w lutym Szydło z Merkel mają spotkać się po raz czwarty, nie licząc szczytów UE. Po ich pierwszych kontaktach w Brukseli w listopadzie 2015 r. Szydło z uznaniem mówiła współpracownikom, że Merkel to ciepła osoba. Ale pierwsza wizyta Szydło w Berlinie – w lutym 2016 r. – przebiegła chłodno. Według informacji "GW" Merkel przypomniała Szydło o chrześcijańskich obowiązkach w sprawie uchodźców, lecz jej nie przekonała.Gazeta podkreśla, że Merkel przyjedzie do Warszawy nie tylko jako kanclerz Niemiec, ale również jako przywódczyni liberalnego świata. Tak mówi się o niej często po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta USA.

 

"Kanclerz przyjeżdża z wyciągniętą ręką. Chce rozmawiać. W tym roku wybierany będzie parlament w Holandii, we Francji – prezydent, w Niemczech – Bundestag. Do tego Trump i Brexit. Merkel nie chce więc mieć problemu w Polsce – mówi rozmówca z kręgów dyplomatycznych. Inny wskazuje, że zainteresowany wizytą jest niemiecki biznes, bo mimo że zacieśniają się związki handlowe Niemiec z Polską, media prorządowe w Polsce prowadzą nagonkę na niemieckie firmy, np. medialne i handlowe" – czytamy w "GW". (PAP)

 

mkz/ pro/

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Zemsta esbeków za obcięcie emerytury! Grożą, że ujawnią kompromitujące materiały

Redakcja malydziennik

Dokąd chcą wyjeżdżać Polacy? I dlaczego TERAZ chce ich wyjeżdżać MNIEJ?

Ministerstwo Zdrowia informuje: Aspartam jest… SPRAWDŹ!

Ładuję....