ARCHIWUM

Medjugorie to mistyfikacja, czy jednak prawda? Abp Hoser rozpoczyna misję w miejscu objawień: "Problem polega na tym, że…

Abp Henryk Hoser wczoraj opuścił Warszawę i udał się do Bośni i Hercegowiny. Papież powierzył mu zadanie wyjaśnienie sprawy objawień w Medjugorie.

Abp warszawsko-praski tak mówił o swojej misji dla KAI: "Stało się tak, że Medjugorje okazuje się miejscem charyzmatycznym, do którego ludzie odbywają prywatne pielgrzymki. Do sanktuarium rocznie przyjeżdża około dwóch, dwóch i pół miliona pielgrzymów z całego świata. Fakt, iż Medjugorie jest tak licznie nawiedzane i że ludzie tam doznają niewątpliwego pożytku duchowego jest czymś, czego nie da się pominąć ani przemilczeć."

 

"Z drugiej strony Stolica Apostolska do dziś nie wydała osądu co do autentyczności tych objawień, które dotyczyły sześciorga młodych ludzi. Problem polega na tym, że niektórzy z nich utrzymują, że mają te objawienia do dziś – codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Ktoś doliczył się już 42 tys. tego typu objawień." – dodał abp Hoser.

 

"Misja, która została mi powierzona ma charakter pomocniczy wobec tego, co badała komisja doktrynalna pod przewodnictwem kard. Camillo Ruiniego. Jak podkreślono w komunikacie watykańskiego Sekretariatu Stanu, moja misja ma na celu „dokładniejsze poznanie tamtejszej sytuacji duszpasterskiej, a zwłaszcza potrzeb wiernych, którzy tam pielgrzymują, i w oparciu o to zasugerowanie ewentualnych inicjatyw duszpasterskich na przyszłość. Będzie mieć więc ona charakter wyłącznie duszpasterski”. Chodzi więc o to, by dla dobra pielgrzymów usprawnić troskę o wiernych, a także o to, by lepiej koordynować lokalne działania duszpasterskie. Na podstawie mojego pobytu, który rozpoczynam w przyszłym tygodniu, opracuję specjalny raport dla Stolicy Apostolskiej." – zakończył hierarcha. 

Źródło: Episkopat

Komentarze

Zobacz także

Eutanazja dla każdego. Także dla dzieci. Kanada coraz bliżej zalegalizowania zabijania nieletnich

Redakcja malydziennik

„Moja walka” Lecha Wałęsy i kto służy Niemcom w Polsce

Redakcja malydziennik

NIEOFICJALNIE. Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego” odwołany!

Redakcja malydziennik
Ładuję....