ARCHIWUM

Matka Boża z Guadelupe pogromicielka islamu. Tajemnica odkryta po 600 latach!!

Gdy w 1531 roku Matka Boża ukazała się św. Juanowi Diego wiele wskazywało na to, że jej przesłanie skierowane jest do Indian i Hiszpanów. PO wielu wiekach ujawnia się jednak także inny wymiar tego Objawienia i Wizerunku. Islamski.

Od wielu lat trwa spór o to, czy imię, jakim określiła się Matka Boża pochodzi z języka hiszpańskiego czy azteckiego, ale jakiś czas temu pojawiła się zupełnie inna koncepcja. Otóż część z mariologów twierdzi, że imię Matka Boża z Guadalupe pochodzi z… arabskiego i oznacza „ukrytą rzekę”. Imię Maryi w tym znaku brzmiałoby zatem Matka Boża z Ukrytej Rzeki. Określenie to doskonale ukazuje istotę wizerunku, którego ukryte znaczenie zostało ujawnione przez naukowców wiele wieków po utrwaleniu na sukni Indianina.

 

Inni arabscy uczeni, nawróceni na chrześcijaństwo, wskazują także na inne możliwe arabskie znaczenia terminu Guadelupe. I tak w zależności od tego, jak zostanie to słowa wypowiedziane może ono oznaczać albo „Miłość Jej serca” albo „miłość jest pragnieniem Jej serca”. Można także – wedle tradycji arabskiej – odczytywać to imię – jeszcze szerzej i dostrzegać w nim wręcz odpowiedź islamowi. „Wadd” (czyli arabsko wypowiedziane Gaud) wskazywałoby na Jezusa – Miłość, który jest w łonie (lubb – od hiszpańskiego lupe) swojej Matki. 

 

Arabskie znaczenia slowa „Guadelupe” może nas jednak odsyłać także do innych wydarzeń. Otóż warto przypomnieć, że wizerunek Matki Bożej z Guadelupe został zabrany na statek przez jednego z trzech admirałów floty chrześcijańskiej walczących w bitwie pod Lepanto. Można więc powiedzieć, że to także Matka Boża w tym znaku wspomagała walczących z islamem. Ale możliwe jest też ostrożniejsze uznanie, że ujawniające się związki między najważniejszymi wizerunkami Matki Bożej (Fatima i Guadelupe) a islamem to zapowiedź tego, o czym jasno mówił arcybiskup Fulton Sheen, że nawrócenie islamu przyjdzie przez Maryję.

 

Bsz

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

TEJ świątyni nigdy nie poświęcił człowiek. KAMIENIE z góry, na której stoi, UZDRAWIAJĄ

Redakcja malydziennik

Mocne NIE Kościoła wobec legalizacji Marihuany

Redakcja malydziennik

Rozwój czy zerwanie? Św. Jan Paweł II i Franciszek w sprawie kary śmierci!

Redakcja malydziennik
Ładuję....