POLITYKA

Matka Boża OSTRZEGA: „Kościołowi grozi wielka schizma”

Matka Boża w Fatimie od dawna ostrzega świat przed nadciągającą katastrofą. I nie inaczej jest z objawieniami jakie przekazała ona za pośrednictwem świętego włoskiego kapłana ks. Stefano Gobbiego, założyciela Kapłańskiego Ruchu Maryjnego.

Jego objawienia rozpoczęły się 8 maja 1972 roku w Fatimie. Ten głęboko wierzący kapłan i zakonnik paulista modlił się przed obliczem Maryi i powierzał jej kilku kapłanów, którzy porzucili kapłaństwo i chcieli założyć ruch byłych kapłanów. I właśnie w trakcie modlitwy za nich ks. Gobbi usłyszał głos Matki Bożej. Ona ostrzegła kapłana, że Kościołowi grozi schizma porównywalna tylko z czasami ariańskimi.

 

W 1992 roku Maryja pokazała zaś ks. Gobbiemu przyszłość Kościoła. „Chcę pomóc wam zrozumieć znaki opisane w Piśmie Świętym, które mówią, że Jego chwalebne przyjście jest już blisko” – mówiła wówczas Matka Pana. „Znaki zostały jasno ukazane w Ewangelii, w listach św. Piotra i św. Pawła. Ich treść w tych dniach staje się rzeczywistością” – mówiła Matka Pana. Jakie to znaki? Pierwszym jest szerzenie się błędów, które prowadzą do utraty wiary i apostazji. „Błędy są rozgłaszane przez fałszywych nauczycieli i przez uznanych teologów, którzy nie uczą już prawd Ewangelii, ale zgubne herezje – oparte na błędach i ludzkim rozumowaniu. Z powodu tego głoszenia błędów ginie się prawdziwa wiara i rozszerza się wszędzie apostazja” – mówiła Maryja.

 

Drugim znakiem jest wybuch wojen i bratobójczych walk, które doprowadzą do zaniku miłosierdzia, a także coraz częstsze katastrofy naturalne, epidemie, głód, powodzie, trzęsienia ziemi. Trzecim znakiem jest prześladowanie chrześcijan, którzy pozostali wierni prawdziwemu nauczaniu. Czwartym będzie straszliwie świętokradztwo, wejście Antychrysta do Świątyni Bożej i adorowanie go jak Boga. Maryja w przesłaniu do ks. Gobbiego wiąże te fenomeny z protestantyzacją kultu eucharystycznego, ustawaniu celebracji Mszy świętej. I wreszcie piątym znakiem będą niezwykłe fenomeny porównywalne z tym, co widziano na niebie podczas objawień w Fatimie.

 

Ale poza ostrzeżeniem Maryja pokazuje też drogę wyjścia. Jest nią zawierzenie Jej Niepokalanemu Sercu, wierność Papieżowi, modlitwa i pokuta. W ten sposób możemy nie tylko uratować wielu kapłanów, ale i umocnić Kościół. Warto o tym pamiętać.

 

Tomasz P. Terlikowski

 

Więcej na temat objawień ks. Stefano Gobbiego w znakomitej książce Wincentego Łaszewskiego, Świat Maryjnych objawień, Radom 2016. 

 

 

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

MSZ wręczył notę dyplomatyczną ambasadorowi Rosji! Chodzi oczywiście o Smoleńsk

Redakcja malydziennik

To są fakty! Zobacz co robią z Paryżem nielegalni imigranci!

Redakcja malydziennik

Nie chcesz euro w Polsce? Nie jesteś sam! ZOBACZ sondaż, który pokazuje, że sceptyczne nastroje są też w innych krajach Europy

Redakcja malydziennik
Ładuję....