RELIGIA

Matka Boska w burce… Katolicki ksiądz oszalał. Zbudował islamską szopkę!

Polityczna poprawność w wydaniu katolickim coraz częściej pada na mózg. Tak niewątpliwie stało się z pewnym katolickim księdzem z Włoch, który w ramach miłości do uchodźców postanowił zbudować islamsko-imigrancką szopkę.

Ks. Franco Corbo z miejscowości Potenza stworzył szopkę, w której Matka Boża ubrana jest w islamską burkę, a św. Józef w tradycyjny muzułmański strój dla mężczyzn. Na ścianach szopki są napisy: „obcy won”. A całość podzielona jest na część „wschodnią” i „zachodnią”. 

 

Szopka została odebrana przez wiernych jako prowokacja, ale proboszcz broni swojej decyzji wyjaśniając, że chciał się w ten sposób przeciwstawić budowaniu zbyt wielu murów. – Wystarczy pomyśleć o murze, jaki zbudowali Izraelczycy, by odgrodzić się od Palestyńczyków – mówił. – Pragnę pokazać ludziom, że religie powinny stać się instrumentem dialogu – dodaje. 

 

– Wszystkie religie i narodowości są poniżane i niszczone przez egoizm zachodniej kultury – podkreśla, a chwilę później wygłasza ślepą pochwałę islamu. – Islam, jak każda religia jest synonimem dla pokoju i braterstwa – oznajmia. A gdy dziennikarz pyta go o ISIS przekonuje, że nie ma on nic wspólnego z islamem.

Źródło: JihadWatch

Komentarze

Zobacz także

Zmiany w polskim Kościele! Nowy członek Episkopatu i to od razu jako METROPOLITA

Redakcja malydziennik

Papież przeprosił ubogich za … chrześcijan!

Redakcja malydziennik

W Unii Europejskiej panuje hipokryzja: wolność religijna pozostaje tylko na papierze

Ładuję....