WYDARZENIA

MASZ PROBLEMY Z KONCENTRACJĄ – SPRAWDŹ JAK JĄ POPRAWIĆ!

Realizacja dowolnego zadania wymaga skupienia, zarówno w pracy, jak i w domu, a krótki czas koncentracji może doprowadzić do pogorszenia wyników pracy i opóźnienia w harmonogramie. Na szczęście istnieją pewne techniki i sztuczki, które mogą pomóc zwiększyć jej wydajność. Oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące zwiększania poziomów koncentracji.

1. Po jednym

 

Zamiast wykonywać wiele zadań naraz, spróbuj robić rzeczy metodycznie. Skup się na jednej rzeczy na raz. Umożliwi to umieszczenie wszystkich Twoich wysiłków w jednym zadaniu, aby pomóc Ci w najefektywniejszym wykonaniu. Chociaż wielozadaniowość brzmi jak dobry pomysł, może to oznaczać, że na żadnym zadaniu nie jesteś wystarczająco skoncentrowana, a jakość pracy może w rezultacie ucierpieć. Poruszanie się między zadaniami dzieli uwagę Twojego umysłu, co ma negatywny wpływ na jego skuteczność. Pamiętaj, że jedna dobrze wykonana praca jest lepsza niż wiele źle wykonanych zadań.

 

2. Bądź kreatywny

 

Pisz, maluj, rysuj; rób wszystko, aby Twoje myśli spłynęły na papier. Różni ludzie działają lepiej na różne sposoby, więc rób to, co przychodzi Ci naturalnie. Pomoże to skupić Twoją energie i podnieść poziom koncentracji podczas pracy nad zadaniem.

 

3. Medytuj

 

Medytacja jest jedną z najstarszych technik koncentracji. Rozluźnia ciało i pozwala skupić się na oddychaniu, co pomaga w przekazywaniu tlenu do mózgu. Medytacja może złagodzić nagromadzenie stresu, a także poprawić krótki czas koncentracji.

 

4. Zrób listę

 

Posiadanie listy zadań może pomóc w uporządkowaniu wszystkiego, gdy jesteś obciążona pracą. Odznacz każdy punkt, a następnie skoncentruj się na następnym zadaniu. Lista rzeczy do zrobienia może również stanowić punkt odniesienia, za pomocą którego sprawdzisz wypełnione zadania, i zobaczysz które nadal pozostają nierozstrzygnięte na koniec dnia.

 

5. Suplementy do koncentracji

 

Oleje rybne Omega 3 są doskonałe w polepszaniu funkcji mózgu i koncentracji. Badania wykazały, że niedobory niezbędnych kwasów tłuszczowych mogą powodować słabe funkcjonowanie psychiczne. Oprócz zjedzenia dwóch porcji świeżej ryby na tydzień, poszukaj suplementu z oleju rybnego o wysokim poziomie EPA i DHA, aby zapewnić dodatkowy impuls mocy mózgowej, który poprawi koncentracje.

 

DB

Źródło: simplysupplements.co.uk

Komentarze

Zobacz także

"Lucyfer" się panoszy i zbiera śmiertelne żniwo. Polski też nie ominie

Redakcja malydziennik

Apokaliptyczne wiatry Marii atakują kolejną wyspę! Eksperci przyznają: huragan rośnie w siłę

Redakcja malydziennik

Benedykt XVI nie żyje? Informacja z konta niemieckiego biskupa na Twitterze

Piotr Karwowski
Ładuję....