POLITYKA

MASAKRA! Walia i Szkocja oferują darmową aborcję !

Walia i Szkocja w geście solidarności z pokrzywdzonymi przez prawo obywatelkami Irlandii Północnej oferują darmową aborcję. Mimo, że wszystkie są administracyjno-ustrojowymi podmiotami Wielkiej Brytanii, to każda rządzi się nieco innymi prawami. Irlandia Północna ma jedno z najbardziej restrykcyjnych praw dotyczących aborcji na świecie, dzięki czemu usunięcie ciąży, jest na tym terenie niemal niemożliwe.

Premier Walii, Carwyn Jones, oznajmił, że rząd będzie odtąd pracował nad realizacją obietnicy finansowania aborcji kobietom z Północnej Irlandii. Podobne stanowisko zajęła w tej sprawie Nicola Sturgeon, premier Szkocji. Według niej „aborcja powinna być częścią standardowej opieki zdrowotnej dla wszystkich kobiet i dostępna bez żadnych obostrzeń. Szkocki rząd wierzy, że kobieta z Irlandii Północnej, powinna mieć dostęp do aborcji za darmo, na takich samych zasadach, jak kobiety w Szkocji. Osiągnięcie tego stawiamy sobie za cel”.

Z kolei Ian Paisley, premier Irlandii Północnej, a zarazem lider Demokratycznej Partii Unionistycznej powiedział jasno, że będzie przeciwny jakimkolwiek zmianom w tej kwestii. „Chcę by było jasnym dla wszystkich, że prawa nienarodzonego dziecka, są w mojej opinii oraz w opinii członów mojej partii przesądzone, niezależnie od jakiegokolwiek politycznego porozumienia, które nastąpi. Niech będzie co do tego żadnych wątpliwości. Jeżeli ktokolwiek uważa nasz punt widzenia życia i świętości życia nienarodzonego za przedmiot politycznych rozgrywek, to oznacza, że nie rozumie mnie i nie rozumie mojej partii, i powinien zacząć zdawać sobie z tego sprawę. Demokratyczna Partia Unionistyczna wierzy, że płód jest człowiekiem, odczuwa ból i emocje, jest stworzony w sposób cudowny i idealny… Moja partia będzie stała na tym stanowisku, niezależnie od układów politycznych, które zostaną zawarte”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

BRAWO! Antoni Macierewicz ujawnia: Odparliśmy cybernetyczny atak ze strony Rosji!

Redakcja malydziennik

Kingsajz dla każdego!, czyli…

Redakcja malydziennik

Ten facet ma klasę i poczucie humoru. „Swoim drobnym błędem zamieniłem rodzinę w gwiazdy YouTube’a”

Ładuję....