POLITYKA

MASAKRA!!! Sakramenty na drogę eutanazji! „Naśladujemy drogę papieża Franciszka”. Rozkład Kościoła postępuje!

Trudno znaleźć właściwe słowa na to, co wydarzyło się właśnie wśród biskupów regiony atlantyckiego w Kanadzie. Otóż podjęli oni decyzję, że kapłan może udzielić komunii i ostatnich sakramentów osobie, która przygotowuje się do eutanazji.

Decyzję tę usprawiedliwiają biskupi regionu atlantyckiego powołując się na papieża Franciszka i jego adhortację „Amoris laetitia”. Ich zdaniem kapłan może sam zdecydować, czy udzielić sakramentów świętych osobie, która zamierza się dać zabić przez innych. W ten sposób biskupi regionu atlantyckiego odrzucają stanowisko biskupów regionu Alberty, którzy jasno zakazali tego typu działań.

 

W dokumencie noszącym tytuł „Duszpasterska refleksja na temat medycznego asystowania przy umieraniu” biskupi podkreślają, co jasno mówi biskup Claude Champagne,  że od doktryny ważniejsze jest dla nich współczujące towarzyszenie duszpasterskie. – Naszą troską jest duszpasterskie towarzyszenie. Naszym wzorem jest papież Franciszek – mówi biskup. I dodaje, że w przypadku ludzi cierpiących i szukających eutanazji biskupi regionu atlantyckiego sugerują, by im towarzyszyć, próbować ich zrozumieć i podążać z nimi ich drogą. 

 

Ojciec święty, podkreślają biskupi w kontrowersyjnym dokumencie, że Ojciec święty „przypomina, że ci, którzy towarzyszą innym muszą zdawać sobie sprawę, że sytuacja każdego człowieka przed Bogiem i jego życie łaską są tajemnicą, której nie możemy poznać z zewnątrz”. „W związku z tym nie możemy wypowiadać się na temat odpowiedzialności i winy innych ludzi” – oznajmili.

 

„Chcemy zaznaczyć, że duszpasterstwo nie może być zredukowane do norm dotyczących przyjmowania sakramentów lub celebracji pogrzebowych” – podkreślają biskupi i dodają, że trzeba towarzyszyć duszpastersko i modlitewnie rodzinom i osobom, które rozważają eutanazję. To właśnie dzięki temu towarzyszeniu można sprawdzić, czy osoba chcąca się zabić powinna otrzymać sakramenty czy nie.  Biskupi zaznaczają także, że nie ma powodów, by nie znaleźć odpowiedniej formy pogrzebu dla ludzi, którzy popełnili eutanazję. 

 

Stanowisko to jest skrajnie odmienne od tego, jakie zajęli w o wiele dłuższym i lepiej udokumentowanym stanowisku biskupi Alberty. Oni odrzucają możliwość udzielania sakramentów na drogę eutanazji. 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

W szpitalu w Boże Narodzenie dzieją się cuda! Naprawdę, spytajcie pielęgniarek, które tego dnia opiekują się umierającymi i opuszczonymi

Redakcja malydziennik

Trump spotka się z Putinem! „Chcę dogadać się z Rosją i myślę, że…”

Adam Gaafar

Na co szły jeszcze pieniądze KOD-u? Miłośnicy tej organizacji teraz to już na bank się wkurzą!

Redakcja malydziennik
Ładuję....