WYDARZENIA

Masakra! Protestanccy pastorowie odprawili pierwszą Mszę dla osób transpłciowych!

Trójka „pastorów” z USA, Brazylii oraz Kanady, odprawiła pierwszą na Kubie mszę, skierowaną głównie dla osób związanych lub identyfikujących się z ruchem LGBT. Wśród gości, którzy przybyli, znaleźli się Allyson Robinson, identyfikująca się jako “trans-baptystka” z Waszyngtonu i Alexya Salvador, „trans-pastor” z Brazylii. Robinson podkreśliła, że „wydarzenie to jest nie tylko pierwszym tego typu na Kubie, ale najprawdopodobniej jednym z pierwszych na świecie”.

Msza odprawiona została 5 maja w portowym mieście Matanzas, liczącym około 140 tysięcy mieszkańców. Była głównym punktem trzydniowej konferencji dotyczącej „transseksualności i teologii”. Konferencję zorganizował działający w Matanzas oddział protestanckiego Kościoła Wspólnot Metropolitalnych (Metropolitan Community Church – MCC). Pod tą nazwą kryje się stowarzyszenie wspólnot określających się jako „chrześcijańskie”. Stowarzyszenie to jest klasyfikowane jako liberalny nurt protestantyzmu. Posiada ponad 220 wspólnot działających w 37 krajach oraz status obserwatora w Światowej Radzie Kościołów. MCC znany jest ze specyficznego profilu działalności, którą można pokrótce podsumować jako szeroka akceptacja wszelkich mniejszości seksualnych. Wiąże się z tym przede wszystkim odrzucenie oceny homoseksualizmu (jak i innych zaburzeń) jako zjawiska negatywnego lub nawiązując do Słowa Bożego – jako grzechu przeciwko Bogu.

Niejasnym jest, w jaki sposób ten odłam protestantyzmu to argumentuje, gdyż Biblia w przypadku homoseksualizmu jest jednoznaczna. „Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.” (Biblia Tysiąclecia; 1 Kor 6, 9-10). Potępienie homoseksualizmu pojawia się także w wielu innych miejscach Pisma Świętego. Więcej przykładów można przeczytać tutaj (kliknij).

Sama konferencja w Matanzas związana była z kubańskimi obchodami światowego dnia przeciwko homofobiia a w jej ramach z kolei zaplanowano panele dyskusyjne na tematy powiązane z teologią czy dyskusje, na których można było przedstawiać „osobiste doświadczenia”.

Wspólnota kubańskiego oddziału MCC liczy około 35 osób. Założycielka oraz osoba przewodząca zborowi, Elaine Saralegui (lesbijka) stwierdza, że jest pod wrażeniem „postępu, jaki dokonuje się na Kubie w sferze akceptacji osób transpłciowych”, czego odzwierciedleniem jest chociażby pojawienie się finansowanych przez państwo operacji zmiany płci niecałą dekadę temu. Wyraża ona także nadzieję, że kubańskie władze umożliwią osobom z ruchu LGBT zawieranie związków małżeńskich, jak również adoptowanie dzieci. W odniesieniu do konferencji podkreśliła swoją nadzieję, że przyczyni się ona do wzrostu akceptacji ludzi o odmiennych orientacjach, ponadto iż będzie ona dowodem tego, że „bycie osobą transpłciową i chrześcijaninem jest możliwe”.

 

"unnamed_02"

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Oto zdjęcie, które poruszyło cały świat. 4-latka umierająca na raka!

Redakcja malydziennik

[Video] Murzyn napadł na stację benzynową, spotkała go sroga kara!

Redakcja malydziennik

Janusze i Grażyny biznesu go NIENAWIDZĄ! Pracownicy kochają! O kim mowa?

Redakcja malydziennik
Ładuję....