CYWILIZACJA

Masakra! Londyn wprowadza politykę dwojga dzieci! Osoby wierzące protestują!

Zwierzchnicy głównych wyznań religijnych Wielkiej Brytanii protestują przeciwko wchodzącej tam w życie polityce dwojga dzieci. Ogranicza ona świadczenia socjalne czy rożnego rodzaju ulgi jedynie do dwóch pierwszych dzieci.

W praktyce uderza we wszystkie rodzinny wielodzietne, a zwłaszcza te o najniższych dochodach. Choć w Wielkiej Brytanii prawo nie zmusza jeszcze do aborcji, w praktyce, jak czytamy w międzyreligijnym oświadczeniu „wiele kobiet będzie musiało wybierać między ubóstwem i aborcją”.

Inicjatorami protestu są biskupi anglikańscy. Dołączyli do nich również przedstawiciele innych wyznań chrześcijańskich, a także judaizmu i islamu. Domagają się natychmiastowej rewizji niesprawiedliwego prawa. Przyczyni się ono bowiem do wzrostu ubóstwa wśród najmłodszych i wzrostu liczby aborcji. Ponadto rząd wysyła wyraźny sygnał, że dzieci dzielą się na mniej i bardziej ważne, w zależności od ich kolejności w rodzinie. Tymczasem wszystkie dzieci są radością dla rodziny i dobrem publicznym. Wszystkie w równej mierze zasługują na wsparcie – czytamy w oświadczeniu brytyjskich liderów religijnych.

sjk/vaticannews.com

Komentarze

Zobacz także

MOCNE! Mundial, porno i kultura rozwiązłości, czyli himalaje hipokryzji

Redakcja malydziennik

Ile jeszcze dzieci straci życie lub zdrowie z rąk KONKUBENTA matki?

91,3% ludności Syrii żyje w BIEDZIE. Nie ma nietkniętych budynków, wiele dzieci straciło rodziców. Nikt im nie pomaga?

Ładuję....