RELIGIA

MASAKRA! Kościół w Brazylii kurczy się w oczach! Hierarcha się nie martwi, bo ważniejsze, by ludzie walczyli o sprawiedliwość, niż byli katolikami!

Tragedia. Tak najkrócej podsumować można statystyki religijne w Brazylii. Wynika z nich, najkrócej rzecz ujmując, że w ciągu ostatnich lat z Kościoła odeszły miliony katolików.

Jak wynika ze statystyk liczba dorosłych katolików w Brazylii wynosi obecnie 50 procent. Dwa lata temu, w roku 2014 było ich… 60 procent, a w 2012 64 procent. Spadek jest więc zatrważający.

 

Ogromna większość katolików przechodzi na protestantyzm. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że tak, jak twierdzi aż 77 procent z nich, odnaleźli głębszą relację z Bogiem. 68 procent uważa, że bardziej odpowiada im ewangelikalny styl pobożności. 

 

Nie brak jednak także takich, którzy religię porzucają w ogóle. Liczba osób deklarujących się jako nie przynależące do żadnej religii wzrosła z 6 do 14 procent.

 

Co na to brazylijska hierarchia? Sekretarz Brazylijskiej Konferencji Episkopatu biskup Ulrich Steiner nie pozostawia wątpliwości, że nie jest to dla nich problem. Zdaniem biskupa bowiem ważniejsze od tego, ilu jest katolików jest to, ile osób chce walczyć o sprawiedliwość. Skoro jednak tak, to może warto przemianować Konferencję Episkopatu Brazylii na Związek Wojowników o Wolność i Sprawiedliwość

Źródło: Rorate-caeli.blogspot.com

Komentarze

Zobacz także

Przyjmij to, co daje Ci Bóg. POSŁUCHAJ REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH o. Remigiusza Recława SJ

O. Michał Legan i ks. Michał Olszewski o tym, czym jest prawdziwy żal. Koniecznie ZOBACZ

Redakcja malydziennik

Tak umierają biskupi: torturowali go, związali, wrzucili do rzeki i upozorowali samobójstwo

Redakcja malydziennik
Ładuję....